Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez krzysiekkce » 26 cze 2013, o 18:51

Witam!
Pomóżcie w problemie bo nie wiem co robić.. Astra 1.3 CDTI pracuje tak jakby nie włączała się turbina- niby jedzie ale wolno przyśpieszam. Powyżej 2tys obrotów gdy był ciąg mocy to teraz z wolna zwiększa obroty a wciśnięcie gazu do podłogi skutkuje dławieniem i brakiem przyśpieszenia... Niby jechałem 120 km/h więc nie odcina mi gazu ale trwa to jakiś czas...
Byłem u znajomego mechanika, podłączył przez złącze komp i ...brak błędu- na desce też się nie wyświetla a komputer mam bardzo okrojony więc nie mam komunikatu żadnego. Mechanik zasugerował że może wyjeździć paliwo warto i zatankować na innej stacji - rzeczywiście 2 dni wcześniej zatankowałem w innej niż zawsze stacji ale "teoretycznie" lepszej niż ta co zawsze..Samochód krajowy z roku 2006 z przebiegiem udokumentowanym 87tys więc mam nadzieję że to nie turbina padla byłby wtedy podobno kumunikat..
krzysiekkce
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:49
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez radint » 26 cze 2013, o 19:06

Może przywiesił się upust spalin turbiny? jak masz otwartą maskę i przegazujesz słychać turbo? Albo zawieszony - cały czas otwarty EGR? Dziwne, że bez błędów.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez krzysiekkce » 26 cze 2013, o 19:12

Mam ten samochód od miesiąca a dotychczas miałem benzynę natomiast z mechaniką samochodową nie mam nic wspólnego. Nie wiem czy odróżnię klank silnika z turbiną i bez bo nie mam doświadczenia...Wie ktoś gdzie sie z takim problemem udać w okolicach Katowic?
krzysiekkce
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:49
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez krzysiekkce » 26 cze 2013, o 19:36

Czy jest możliwe że jakość ropy mogła tak wpłynąć na silnik??? Jakoś dziwnie ta przypadłość miała miejsce po tankowaniu w innym miejscu - ale może to przypadek...
krzysiekkce
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:49
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez radint » 26 cze 2013, o 19:42

Może mieć, choć to musiała by być jakaś makabra. U mnie po prostu więcej pali i falują obroty. Turbo jest charakterystyczne usłyszysz świst powietrza:)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez krzysiekkce » 26 cze 2013, o 19:46

Po przyśpieszeniu mam wrażenie że turbo nie startuje...zawsze po 2 tys czuć było moc - teraz nie ma różnicy na obrotach....
krzysiekkce
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:49
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez radint » 26 cze 2013, o 19:54

To też pisałem o otwartym upuście i to trzeba sprawdzić. Turbo zawsze działa przecież spaliny je napędzają:) tylko w momencie otwarcia upustu nie leci ich taka ilość jaka powinna przez to mniej ładuje-spręża powietrza i nie ma mocy.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez krzysiekkce » 27 cze 2013, o 17:37

Silnik sprawdzany był techem i turbina nie pracuje. Wstępnie jutro do wymiany na próbę zaworek/zawór turbiny (?). Nie znam się więc może nieprecyzyjnie to nazwałem ale wg mechanika jeśli okaże się ze to jest przyczyną to koszt nowego jakieś 390zł...czekam do jutra..
krzysiekkce
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:49
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: 1.3 CDTI slabe przyśpieszenie, brak mocy!

Postprzez krzysiekkce » 28 cze 2013, o 18:59

sprawa wyjaśniona - może się komuś przyda. Zawór wymieniony a objaw nie ustąpił. Po pomiarach i poszukiwaniach okazała się drobnostka - odłączony przewód oc vacum pompy- zapłaciłem 100zł za diagnostykę i czas mechanika więc jestem szczęśliwy :)
krzysiekkce
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:49
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.