Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1,7CDTi wersja 101KM brak mocy.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1,7CDTi wersja 101KM brak mocy.

Postprzez Blashkovsky » 13 lip 2013, o 14:40

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problemik z silniczkiem 1,7 diesiel z oznaczeniem H na koncu czyli 101KM. Brakuje mu zdecydowanie mocy. Zeby bezpiecznie wyprzedzic trzeba go wkrecic na wyzsze obroty. Jesli jade na 1000 - 2000 obr i wciskam gaz w deske nie dzieje sie NIC. Silnik dodatkowo nie wkreca sie na wysokie obroty ( 3500 i wiecej). Zaczelo sie od zapalania kontorli "z kluczem" przy wyprzedzaniu, wtedy silnik tracil moc. Nalezalo wylaczyc silnik i ponownie uruchomic zeby bylo ok. Tempomat podczas swiecenia kontrolki nie dzialal. U mechanika, pod komputerem wykasowali blad, ktory mowil ze sa nieszczelnosci miedzy ukladem dolotowym a filtrem powietrza, ale wszystko sprawdzone i uklad jest szczelny. Tym razem pokazuje sie kontrolka Check engine, tempomat dziala, ale objawy sa takie same.

Prosze o jakies sugestie co moze byc przyczyna i ewentualnie gdzie sie udac na pomorzu z tym problemem.
Dzieki wielki z gory. :)
Blashkovsky
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 14:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: 1,7CDTi wersja 101KM brak mocy.

Postprzez marter36 » 15 wrz 2013, o 11:21

Witam.wyczysc kolego uklad dolotowy egr,przepustnice,isprawdz szcelnosc węży,a jakie błędy wyskakują.pozdro
marter36
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 11:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: 1,7CDTi wersja 101KM brak mocy.

Postprzez fokoslaw » 17 wrz 2013, o 18:32

witam,

miałem podobne objawy - okazało sie ze to zawor cisnienia ( wczesniej byl zalozony od vw- WTF??) - i od tego sie zaczęło - jeden mechanik kupil jakis zamiennik a pozniej regulowal cisnieni turbiny ciegnem przy atrapie - masakra nic nie pomoglo blad byl caly czas. nastepny mechanik wymienil zawor na org. uzywany od opla - objawy znieknely na jakis czas, podobno tez wyregulowal odpowienio cisnienie - zauwazylem z auto malo mniej mocy. od pewnego czasu tryb serwisowy znowy sie pojawia i co zauwazylem. nie ma reguly czy jade szybko nie czy, kontrolka czasami sie od razy zapala czasem mruga jak szalona, czasem znika...
jak jade szybciej ( ok 140 km/h) kilka km i pozniej po 1 h zapalam to po pierwsze duzo dluzej sie "kreci" i po drugie od razu zapala sie kontrolka kluczyk - nie gasnie do następnego zgaszenia i odczekania dluzszej chwili.
czasami w ogole nie odpala - tzn jak przekrecam zaplon wskazowki od obrotomierza ruszaja sie do konca i z powtorem tak 2 razy i w ogole nie moge odpalic :((( gasze i odpalam zaplon i jest ok...
kolejna dziwna rzecz ktora sie pojawila to charakterystyczny swist z wydechu jak odpalam zimne auto... ogolnie mala masakra sie zrobila :)
przed chwila odczytalem bledy metoda hamulec-gaz:
034028
033528
021956
060631
060333
bardzo prosze o pomoc! meczy mnie juz to od dluzszego czasu...
jesli jest ktos z okolic 3miasta mogę podjechac.
z góry dziekuję za pomoc.
fokoslaw
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 18:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: 1,7CDTi wersja 101KM brak mocy.

Postprzez marter36 » 17 wrz 2013, o 19:32

Witam.wpisz tutaj kody błedów moze to ci cos pomoze http://astra-3.pl/ecn_search.php .to zachowanie to standart w astrach sam sie z tym borykam własnie probuje dojsc o co chodzi.a jaki zawor został wymieniny,czy czysciłeś egr,?pozdr
marter36
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 11:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: 1,7CDTi wersja 101KM brak mocy.

Postprzez fokoslaw » 23 wrz 2013, o 12:57

zawor od cisnienia powietrza - nie wiem dokladnie jak sie nazywa.
nie czyscilem EGR a ten czytnik kodow bledow za duzo nie mowi.
czy jest ktos w okolicach 3miasta kto jest w stanie mi pomoc?
wydalem juz na to kilka stow, i wiem ze moge jeszcze wydac sporo...
fokoslaw
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 18:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.