Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez volveras » 20 lis 2013, o 20:22

Witam wszystkich forumowiczów,
zamierzam w swojej Asterce H 1,7 wymienić rozrząd, pojechałem dziś do mechanika i on ocenił tę wymianę na 1500zł. Postanowiłem się nieco zorientować w tym temacie, więc specjalistów proszę o pomoc i udzielenie kilku zasadniczych odpowiedzi ;).

1. Czy jest możliwość wymiany rozrządu "na swoim garażu"? (chodzi o dostępność kluczy, podejście etc.)
2. Jakie części byście polecili i jakie trzeba byłoby kupić?
3. W jakiej cenie zmieściłbym się wymieniając sam?
4. Ma ktoś opis, krok po kroku lub poradnik mechanika typu "zrób to sam"? Szperałem po Internecie i nic nie mogłem znaleźć.

Dziękuję za odpowiedzi,
pozdrawiam.
volveras
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 lis 2013, o 20:14
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez radint » 21 lis 2013, o 19:59

Kolego w naszych astrach wymiana rozrządu to banalna sprawa:) już samodzielnie wymieniłem taki 3 razy, auta mają przelatane od wymiany po 40 - 50 tys. i odpukać wszytko gra także myślę, że jeśli masz zdolności manualne to ogarniesz bez problemu. Manuala nie posiadam. Potrzebne narzędzia to nasadki torx, najlepiej cały wachlarz. Wiadomo klucze nasadowe grzechotki itp. imbusy i to chyba na tyle:)(wiadomo, śrubokręty, kombinerki itp. też milewidziane;)) Jak dobierzesz się do rozrządu masz blokowane dwa koła za pomocą śrub bodajrze M8 i M6 jak dobrze pamiętam raz dobrałem i używam cały czas. Koło wałka rozrządu i koło pompy wtryskowej, natomiast wał korbowy ustawiasz na znak. Nie ma opcji aby rozrząd się przestawił :) Koszt jaki poniosłem przy samodzielnej naprawie to 350zł :) zestaw rozrządu INA dwie rolki i pasek. Fakt rabat 45%, także musisz liczyć 500 - 550zł. W naszych silnikach nie trzeba wymieniać pompy wody razem z rozrządem ponieważ lata na pasku wieloklinowym, czyli w razie awarii wymienić można w każdej chwili. Aha w zależności od przebiegu warto wymienić uszczelniacze, wałka rozrządu, pompy oleju która lata na pasku rozrządu i uszczelniacz wału korbowego. Najczęściej pada uszczelniacz przy pompie. To chyba na tyle w razie pytań pisz:) Pozdrawiam.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez DawidAstra1.9 » 12 mar 2014, o 20:17

Witam serdecznie

Mam takie pytanie co ile powień być wymieniony Rozrząd w astre 1.9 CDTI ??
DawidAstra1.9
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 20:08
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez atobos » 14 cze 2014, o 05:44

radint napisał(a):Kolego w naszych astrach wymiana rozrządu to banalna sprawa:) już samodzielnie wymieniłem taki 3 razy, auta mają przelatane od wymiany po 40 - 50 tys. i odpukać wszytko gra także myślę, że jeśli masz zdolności manualne to ogarniesz bez problemu. Manuala nie posiadam. Potrzebne narzędzia to nasadki torx, najlepiej cały wachlarz. Wiadomo klucze nasadowe grzechotki itp. imbusy i to chyba na tyle:)(wiadomo, śrubokręty, kombinerki itp. też milewidziane;)) Jak dobierzesz się do rozrządu masz blokowane dwa koła za pomocą śrub bodajrze M8 i M6 jak dobrze pamiętam raz dobrałem i używam cały czas. Koło wałka rozrządu i koło pompy wtryskowej, natomiast wał korbowy ustawiasz na znak. Nie ma opcji aby rozrząd się przestawił :) Koszt jaki poniosłem przy samodzielnej naprawie to 350zł :) zestaw rozrządu INA dwie rolki i pasek. Fakt rabat 45%, także musisz liczyć 500 - 550zł. W naszych silnikach nie trzeba wymieniać pompy wody razem z rozrządem ponieważ lata na pasku wieloklinowym, czyli w razie awarii wymienić można w każdej chwili. Aha w zależności od przebiegu warto wymienić uszczelniacze, wałka rozrządu, pompy oleju która lata na pasku rozrządu i uszczelniacz wału korbowego. Najczęściej pada uszczelniacz przy pompie. To chyba na tyle w razie pytań pisz:) Pozdrawiam.


Witam
Super opis, wspomniałeś o INA, a co myślisz o Continental-contitech oraz Rouville ?
Jak wiemy DTH /isuzu/ trochę się różni od oplowskiego, stąd nasuwa się pytanie czy przy DTH wymiana pompy również jest zbędna podczas robienia rozrządu?
Jaki jest interwał czasowy na rozrząd , pierwsza wymiana była przy ok. 125.000km.
PzDR
atobos
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 05:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez radint » 14 cze 2014, o 09:06

Contitech i rolki rouville też są bardzo dobre, kupiłem iny ze względu na możliwość cenową, a tak zapewne brałbym "Twój" zestaw, mój DTJ to też isuzu, więc zapewne masz pompę na pasku wieloklinowym a nie rozrządu, więc nie musisz możesz rozłożyć w czasie. Ale wymień ją, bo u mnie po 60tys. od wymiany rozrządu pompa zaczęła popiskiwać i ją zmieniłem, ale dopiero po tak długim okresie;) Interwał czasowy "niby" pierwszy pasek 150tys. ja robiłem zaraz po zakupie oryginalne 144tys. a każdy "zamiennik" wiadomo już nie ta jakość ja bym celował w 60-80tys. to i tak długi okres a cena nie zabija żeby tego nie zrobić. Pozdrawiam
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez atobos » 14 cze 2014, o 19:09

Dzięki za szybką odp.
w pon. będę się orientował co do cen, i podam po ile u nas to jest.
PzDR
atobos
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 05:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez atobos » 25 cze 2014, o 15:47

Witam
przepraszam za brak odzewu,
a więc:
-pasek Dayco
-rolki rouville
-pompa hepu
+robota i płyn
=740
atobos
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 05:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez sparspar » 25 cze 2014, o 15:57

pamietaj !!
...tylko nie paski boscha....
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez radint » 27 cze 2014, o 15:49

dayco spoko :) chyba nie tak źle jak 740zł
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wymiana rozrządu 1,7 CDTI

Postprzez atobos » 27 cze 2014, o 19:53

też tak uważam że z robotą to całkiem przyzwoita cena [acha, robota 300pln]
atobos
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 05:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.