Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Żółta kontrolka poziomu oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Żółta kontrolka poziomu oleju

Postprzez r7adek » 18 lip 2013, o 17:54

Jadąc dzisiaj nagle zaświeciła kontrolka oleju żółta. Dziwne jest to że nie ma żadnych wycieków na silniku co wskazywało by na niski stan oleju, jest to możliwe że silnik bierze olej ?
r7adek
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 06:14
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Żółta kontrolka poziomu oleju

Postprzez ŁukaszL » 21 lip 2013, o 16:05

Możliwe,
mogą to być np. zużyte uszczelniacze, które przepuszczają olej, który jest spalany razem z benzyną. Jak przygazujesz mu mocno przez kilka chwil i z wydechu wydobędzie się sporo siwego dymu, to może być jeden ze wskaźników tej usterki. Albo możesz zbadać np. w stacji diagnostycznej czy spaliny nie przekraczają norm. Mój zużywa olej ponad oplowską normę, która wynosi 1L/1000km, głównie na dłuższych trasach, w mieście zużycie jest niezauważalne.
ŁukaszL
 

Re: Żółta kontrolka poziomu oleju

Postprzez Szakal666 » 10 sty 2016, o 15:39

Witam podepnę się pod temat posiadamy Astre z motorem 1.6 Z16XEP-20FK4148 wszystko chodził dobrze mało pali nie ma z nim większych problemów. Leje do niej olej 5w40 valvoline longlife niedawno był zmieniony rożrząd przy około 85tysiącach a samochód teraz ma przejechane około 91z groszem . Bierze olej i to dość dużo zona robi około 15tys rocznie ostatnio pojechałem jej samochodem w trase i po przejechaniu około 100 km zaświeciłą się kontrolka oleju :( gdy zjechałem na bok i wyciągnąłem miarkę to zdzikłem bagnet był suchy jak pieprz !!! dolałem mu około o,5litra i był stan i teraz moje pytanie ile wchodzi oleju na mierce od dołu do stany i jeśli dolałem mu 0,5 litra a do silnika wchodzi około 4litrów to nic nie pokazywało na miarce? . Po dolaniu ruszyłem dalej w trasę i zaświecił silnik Check engine za każdym razem gdy dodawałem gazy to sie pojawiał i było dziwne szarpniecie ze dwa trzy razy a gdy puszczałem noge z gazu to znikał wbił się jakiś bląd?. zjechałem na bok zciągnałem klemy z aku i po 10minutach założyłem spowrotem i problem zniknął ale stres został przez kolejne pare minut co to k... było i dlaczego :oops: ?? z góry dzieki za odpowiedź też mysłałem nad zmianą oleju na 10w 40 valvoline co myslicie czy to bedzie dobry pomysł :shock: . Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Szakal666
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 gru 2015, o 22:56
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.