Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Falującę obroty DTJ/DTR - posty , które pójdą do kosza....

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 27 mar 2013, o 16:58

Nie wiem jaki masz zwykły Tech, dla opla licza się tylko dwa Opcom i serwisowy Tech2, programujesz mała dawkę paliwa tylko w przypadku gdy po rozgrzaniu silnika wskazania na BC w spalaniu chwilowym masz zawyżone np. 0,8l, możesz to zrobić opcomem lub serwisowym Tech2, a w pierwszej kolejności do sprawdzenia co się dzieje z EGR, skasować bład a jak się pojawi ponownie to zdemontować-wyczyścić EGR, chyba że padł całkiem.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez Waliza » 27 mar 2013, o 18:10

Spalanie chwilowe mam 0,6l. A obroty skaczą mi z 9 na 10 czyściłem egr i na wiele się to nie zdało to chyba znaczy że padł całkiem.Dzwoniłem do serwisu i maja regenerowane za 500 i dają 24m. gwarancji.Ciekawe jak je regenerują? ja rozebrałem całego w mak wypolerowałem użyłem smaru do pracy w ciężkich warunkach 600 stopni C a on nadal się ścina.Ale tylko na ciepłym silniku,dlaczego tak?
Waliza
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 15:43
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 27 mar 2013, o 18:34

Spalanie masz dobre więc nie ma potrzeby ustawiania małej dawki, a EGR nie powinno się niczym smarować tylko umyć w benzynie ekstrakcyjnej a smarowanie na nic się zda bo prędzej go oklei syfem, trzpień w elektromagnesie musi chodzić luźno i odbijać wciskając go palcem(trzeba sprawdzić czy ma całą powierzchnię równą) , poszukaj poradnika są takie w internecie do silników 1,9. Radzę spróbować jeszcze raz z czyszczeniem bez dodawania smaru, 500zł za regenerowany to trochę dużo, może na allegro znajdziesz coś w rozsądnej cenie. Na PW posłałem Ci wiadomość.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez VitusX » 3 kwi 2013, o 15:20

Witam serdecznie. Naczytałem się na w/w temat i jestem już wstanie zainwestować w jego wymianę tylko dodam że śmigam Corsą D 1.7 DTR a nie jak większość Astrą ale oznaki takie same. Moje pytanie brzmi następująco czy znacie kogoś ogarniętego w tego typie wymianie czujnika z terenu śląska lub okolic Katowic bo nie mam zamiaru jechać do jakiegoś laika mechanika i mu tłumaczyć co i jak. No chyba że ktoś z forumowiczów jest w stanie mi pomóc przy takiej wymianie? Bo z miłą chęcią pozbył bym się tego falowania.
VitusX
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 15:14
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez radint » 3 kwi 2013, o 15:29

Kolego, kupujesz nowy czujnik, odkręcasz 2 śrubki - imbus 5mm, wyciągasz stary, z nowym kolejność odwrotna, 10min pracy:)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez VitusX » 3 kwi 2013, o 15:50

No niby 10minut roboty ale całą ta sprawa z nauka dawki?
VitusX
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 15:14
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 3 kwi 2013, o 16:00

Skoro jesteś z Katowic to zapraszam do Tychy-Centrum, możemy wymieć i jeżeli będzie potrzeba nauczyć dawkę paliwa, SCV mam również do sprzedania z całą pompą.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez radint » 3 kwi 2013, o 16:02

Nie zawsze jest konieczna, ale widzę, że jednak ktoś jest z okolic także, powodzenia!
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez VitusX » 3 kwi 2013, o 18:30

szmic ale powiedz mi ile by mnie kosztowała taka przyjemność z samym czujnikiem scv bez pompki?
VitusX
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 15:14
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 3 kwi 2013, o 20:12

odpowiedź masz na PW, gdyby nie doszło to pisz.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.