Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Falującę obroty DTJ/DTR - posty , które pójdą do kosza....

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez ob.mateusz » 5 sty 2013, o 19:19

hehe to dobrze wiedzieć :oops:
w takim razie dziękuje za info, zostaje dalsze szperanie po internecie
pozdrawiam :D
ob.mateusz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 07:58


Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez TRNJAK » 3 mar 2013, o 21:18

lechiola napisał(a):Miałem podobny problem z silnikiem Z17DTJ w Astrze 2009r produkcji , taki jak na filmikach : http://www.youtube.com/watch?v=HuyL9fyg ... re=related , http://www.youtube.com/watch?v=dPySV4PO ... re=related . Jeszcze raz dla wszystkich którzy mają problem z falującymi obrotami silnika w Astrze 1,7 na zasilaniu Denso : nie ważne jakie paliwo , nie ważne czy zimny silnik czy gorący , nie ważne czy filtr cząstek stałych dopalony czy nie - obroty falowały a przyczyną był zawór SCV pompy wtryskowej . Wymieniłem na nowy i obroty się ustabilizowały . Podaję wszystkim zainteresowanym : do pomp wtryskowych oznaczonych symbolami : HU294000-0501 i końcówki 502 , 503 pasuje zawór Denso o numerze katalogowym 294009-0260 . Kupiłem oryginalny nowy z fakturą za uwaga : 375zł ! Wymieniłem sam w garażu i problem zniknął ! Jeszcze dodatkowa informacja : po wymianie zaworu nie trzeba prowadzić nauki małej dawki wtrysku ! Ja wymieniłem , uruchomiłem silnik i pojechałem . Auto pracuje bez zastrzeżeń , w zasadzie nic się nie zmieniło oprócz tego że nie ma falowania obrotów :D
Wielkie dzięki dla radint , pozdrawiam


przyjaciel hello!
Gdzie można kupić zawór do pompy 501? Daj mi link, adres? Ile to jest w euro?
Mój samochód szaleje wszędzie, RPM idle w górę iw dół, a zawór nawet nie promjenio.Auto się głośno w pracy, jako silnika okrętowego.
Dlaczego samochód nie reaguje z błędem, to nie jest dla mnie jasne? !
Czy zmniejszenie zużycia po wymianie?
TRNJAK
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 00:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez radint » 3 mar 2013, o 22:53

Cieszę się, że mogłem pomóc, o to właśnie chodziło
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez lechiola » 4 mar 2013, o 19:34

Do TRNJAK - nie rozumiem wszystkiego ponieważ piszesz chyba przez translator ? Odpowiadam , że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google : Denso SCV 294009-0260 i wyświetlą się adresy różnych sprzedawców . Koszt ok 100 euro . Ja znalazłem na allegro . Co do zużycia paliwa to trochę jeżdżę za krótko ale wydaje mi się że jest in minus. Przepraszam ale pozostałej części twojego postu nie zrozumiałem . Jeżeli masz takie objawy falowania obrotów jak na filmach które zamieściłem to wymień zawór SCV , jednak poprzedź to konsultacją z mechanikiem . Pozdrawiam
Do szmic - co do chwilowego spalania na wolnych obrotach na postoju na rozgrzanym silniku to komputer podaje 0,4l/h . Przed wymianą podawał 0,5 - 0,6 l/h , więc chyba jest ok . W tej chwili przy jeździe na piątym biegu przy prędkości 100km/h po równym terenie podaje spalanie w granicach 3,5-4,5l/100km. Podsumowując trudno w tej chwili jednoznacznie stwierdzić czy spala mniej ponieważ wymieniłem zawór 2 tygodnie temu , jak trochę pojeżdżę to Was poinformuję . A to , że nie trzeba po wymianie SCV nauki małej dawki podpowiedział mi znajomy mechanik do którego mam zaufanie w kwestii silników diesla nawet tych najnowocześniejszych. Płukanie zbiornika wezmę pod uwagę :-) Pozdrawiam
lechiola
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 19:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 5 mar 2013, o 07:55

W twoim przypadku spalanie jest ok, ale zdarza się , że po wymianie SCV trzeba zrobić naukę bo na postoju wychodzi 0,7-0,8l. Nic więcej nieruszaj tylko zastanów się nad wyczyszczeniem zbiornika filtra, zobaczysz sam jaki syf się osadza a co przepuści filtr do SCV tego niewiemy. Ja u siebie musiałem zrobić naukę małej dawki, ale może dlatego że zbyt długo jeździłem z uszkodzeniem SCV i sterownik się nauczył innych parametrów a z drugiej strony dla tych co nie mają czym wykonać programowania to informuję że po jakimś czasie sam się ustawi i wróci wszystko do normy. Takie te nasze Denso ciekawe, ale najważniejsze jest to że wróciłeś do grona zadowolonych użytkowników Astry H. W razie potrzeby na http://chomikuj.pl/szmic znajdziecie poradnik programowania "Opcom wersja II" Pozdr.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez TRNJAK » 7 mar 2013, o 15:01

Używam google-tłumacz :). Mogę tylko pisać w języku angielskim, jeśli rozumiesz angielski.
Pytanie: Jaki rodzaj metalicznego dźwięku, co to oznacza?
Silnik w mojej Astrze zmienił dźwięk podczas ogrzewania, z wyjątkiem hałasu silnika słyszałem coś tak-tak-tak-tak, jak ciągnika! Mam też takie objawy, jak wideo, ale diagnoza z Tech 2 pokazuje 0 błędów.
Czy muszę zaprogramować po wymianie zaworu SCV? Mój silnik jest 110KS (zdtj 81kW).
TRNJAK
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 00:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez TRNJAK » 7 mar 2013, o 21:30

Ok, dziękuję. Więc eeispravan SCV jest przyczyną silnik pracować jako ciągnik Astra? Ciekawe? Dla mnie to brzmi jak to tylko wtedy, gdy silnik jest ciepły. Myślałem, że dźwięk wytwarzany przez wadliwe łożyska.
Obsługa więc poszłam i nikt nie wiedział o przyczynie pracy jak młotem wali w silniku i okrtaji grać jak w filmie!
TRNJAK
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 00:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez TRNJAK » 8 mar 2013, o 14:34

Nagrałem film z silnika na biegu jałowym na Astrze: http://www.youtube.com/watch?v=wBc2vsXQ ... e=youtu.be
Dziwne obroty silnika dźwięku w górę iw dół.
Podszedłem Opel usługi, na próżno.
TRNJAK
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 00:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 8 mar 2013, o 15:43

Wymień SCV
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez radint » 9 mar 2013, o 10:43

na 100% SCV, mój na starym zaworze chodzi identycznie jak Twój na nagraniu.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.