Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klima lekarstwem na dziwny stukot silnika

Moderator: piotii

Klima lekarstwem na dziwny stukot silnika

Postprzez fejsu » 27 lip 2015, o 21:11

Witam.

Jestem świeżym posiadaczem astry h w kombi. To jest moje pierwsze auto w dieslu oraz auta z klimą więc w tych tematach dopiero raczkuje i proszę Was doświadczonych kolegów i koleżanek o pomoc.

Kupiłem dwa tyg temu astre i po kilku dniach zauważyłem dziwne dźwięki z silnika. Nie wiem dokładnie ską dochodzą ale są nie pokojające.
W końcu zdiagnozowałem, że dziwna praca silnika pojawia się po wyłączeniu klimatyzacji. Jak ja włączę silnik pracuje normalnie i wszystko jest w porządku.

Czy ktoś miał podobny przypadek ? To dziwne, że po włączeniu klimy problem znika...?

Na początku myślałem, że chodzi o wtryski albo rozrząd ale to chyba jest cos związane z wentylacją.

Ktos ma jakies pomysly?
fejsu
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 20:59
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Re: Klima lekarstwem na dziwny stukot silnika

Postprzez elmer » 7 sie 2015, o 10:12

Może chodzi bardziej o to że słyszysz stukot na wolnych obrotach na nieobciążonym silniku. Kompresor klimy mimo wszystko zawsze trochę obciąża silnik.
Jak delikatnie dodasz gazu bez klimy to też pewnie stukot "znika" ?
elmer
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 14:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.