Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wyciek płynu chłodniczego.

Moderator: piotii

wyciek płynu chłodniczego.

Postprzez cynio » 30 paź 2014, o 16:30

Witam serdecznie.
Posiadam Asterkę 1.3 CDTI od 6 lat miałem przyjemność wyjechać nią z salonu. Było wszystko zawsze ok lecz od kilku dni borykam się z wyciekiem płynu chłodniczego. Mianowicie silnik, przewody, komora silnika sucha. W oleju płynu brak, w zbiorniczku wyrównawczym również oleju brak więc uszczelka ok. Nigdzie nie kapie nic a ubywa. Żona jadąc do pracy zauważyła że jak stała w korku zaczęło jej się lekko dymić z pod maski i od tego się zaczęło moje sprawdzanie. Wczoraj zauważyłem na łopatkach wentylatora krople płynu oraz że na wężu grubym idącym obok jest lekko jakby spocone z żoną do autka nagrzane autko żona trzyma koło 2000 obr ja rękę w silnik wycieku kompletnie brak sucho. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć gdzie może być wyciek tzn czym się kierować gdzie szukać jaki przewód. Bardzo proszę o POMOC
cynio
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 16:18
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: wyciek płynu chłodniczego.

Postprzez elektron1234 » 30 paź 2014, o 17:12

Witam
Jesli masz krople na wentylatorze tzn ze plyn wentylator "pociognoł" z chlodnicy i na niej szukaj wycieku Napewno bedzie sie "śliwic" po nagrzaniu silnika do wlaczenia wentylatora Nie ma co go trzymac na obrotach tylko na wolnych obrotach niech pracuje
"Na spokojnie" znajdziesz wyciek
Mysle ze chlodnica do wymiany
Powodzenia
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: wyciek płynu chłodniczego.

Postprzez cynio » 30 paź 2014, o 21:47

hmmmm powiem że to by nie było tak źle tylko pytanie od czego. Chłodnica jest od wewnątrz więc na uszkodzenie mechaniczne brak szans. Chociaż kto wie moja wspaniała żona użytkuje teraz samochód i nagle zaczęły się cuda dziać.
cynio
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 16:18
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: wyciek płynu chłodniczego.

Postprzez MISIEK13111981 » 31 paź 2014, o 05:43

Szukaj też na rozgrzanym ale zgaszonym silniku, płyn potrafi szybko odparować jeżeli jest mały wyciek, ciśnienie w układzie zrobi swoje. Możliwe że tam gdzie masz spocony przewód, zrobiła się mikroskopijna dziurka na szwie i możliwe że z tam jest wyciek. Spróbuj po naciskać przewody, może wtedy ujawni się nieszczelność, tylko się nie poparz! Płyn jak ucieka to pod maską czuć specyficzny zapach.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.