Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Płyn chłodniczy - dziwne przelewanie się w zbiorniczku

Moderator: piotii

Płyn chłodniczy - dziwne przelewanie się w zbiorniczku

Postprzez przemekb22 » 16 mar 2014, o 22:27

Witam wszystkich użytkowników,

jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość :) Mam w planach zakupić Astrę 3 GTC z silnikiem 1.7 CDTI (DTH). Już właściwie niewiele brakuje, abym stał się jej właścicielem. Autko sprawdziłem u swego mechanika i wiem już sporo na jego temat. Jedna rzecz jednak nie daje mi spokoju. Podczas wizyty w warsztacie, gdy mój mechanik dokonywał diagnozy pracy silnika na komputerze, ja kręciłem się koło auta. W pewnym momencie zerknąłem na zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego i zauważyłem, jak podczas dodawania gazu, zwiększania obrotów silnika dochodzi do przelewanie się w nim płynu chłodniczego. Płyn oczywiście nigdzie się nie wydostawał tylko krążył sobie w zbiorniczku. Dodam, że silnik był ciepły. Nie wiem czy tak ma być, bo sporo się naczytałem na temat bulgotania płynu chłodniczego i nie chciałbym kupić auta, w którym będę musiał za chwilę wymieniać uszczelkę pod głowicą :P Wszystkie parametry pracy silnika i osprzętu są w porządku i zostaje mi jedynie wątpliwość z tym obiegiem płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi. Być może szukam dziury w całym, ale chciałbym mieć pewność, że wszystko jest ok. Serdecznie pozdrawiam.
przemekb22
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 mar 2014, o 22:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Płyn chłodniczy - dziwne przelewanie się w zbiorniczku

Postprzez miranda » 17 mar 2014, o 17:12

Jak sam piszesz jest to zbiornik wyrównawczy. Pewnie wiesz z fizyki że płyn wraz ze wzrostem temperatury zwiększa swoją objętość. Rośnie też jego ciśnienie. I te wartości ma zbiornik za zadanie wyrównać. Czyli nadmiar płynu jest wlewany do zbiorniczka a przy obniżeniu tych parametrów pobierany i dlatego widać jak płyn przelewa się w środku. W korku zbiornika masz jeszcze zawór ciśnieniowy, który zabezpiecza zbiorniczek przed rozerwaniem przy zwiększonym ciśnieniu.
Szukaj dalej dziury w całym ale w innym miejscu. :D
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Płyn chłodniczy - dziwne przelewanie się w zbiorniczku

Postprzez Zbych112 » 9 kwi 2014, o 18:34

To jest zdrowy objaw , płyn ma krążyć w układzie , tak jest w tym silniku , również u mnie. Mam taki sam silnik
Zbych112
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 18:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Płyn chłodniczy - dziwne przelewanie się w zbiorniczku

Postprzez silenoz13 » 29 maja 2014, o 06:57

Potwierdzam u mnie też tak samo jest, choć tak jak kolega ja również na początku szukałem dziury w całym i już się wystraszyłem że to uszczelka pod głowicą ale później wyluzowałem i doszedłem do wniosku że wraz ze wzrostem temperatury silnika i cieczy chłodzącej płyn się przelewa do zbiorniczka wyrównawczego :) więc jest ok
silenoz13
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 11:44
Lokalizacja: Świętochłowice
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.