Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI

Moderator: piotii

NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI

Postprzez grizzly » 21 mar 2014, o 11:24

Witam
Wczoraj wykonałem serwis klimatyzacji tj. napełnianie czynnika + ozonowanie/odgrzybianie.
Parametry po serwisie na wydruku:
odzyskano 436g
próżnia 6 min
test próżni 2 min
nowy olej 25g
ładowanie 475g

Około 5min po zakończeniu napełniania klimy w trakcie odgrzybiania/ozonowania pod maską nastąpił wystrzał... :shock:
Mechanik od serwisu klimy stwierdził, że jeśli klima nadal chłodzi to wszystko jest OK.
Moim zdaniem fatalnie wykonano tą usługę ponieważ mam zastrzeżenia co do jej wykonania:
- mój silnik to 1.7CDTI Z17DTJ - czy nie powinno byc wtłoczone 450g czynnika ?
- czy na układzie klimatyzacji jest zawór bezpieczeństwa, który się załączył gdy napełniono 475 zamiast 450 ?
- czy czas próżni nie powinien trwac 20 min, a nie 6 min ?
- ile przewodów powinno byc podłączonych w trakcie odzyskiwania i napełniania klimatyzacji ? standardowo dwa czy jeden ? podłączony był tylko jeden przewód

Prośba o informację co Waszym zdaniem źle wykonali i czy w tej sytuacji układ klimatyzacji mógł się uszkodzic :| ?
grizzly
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 20:48
Lokalizacja: ZS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI

Postprzez cosmoflex » 21 mar 2014, o 16:59

co do przewodów to są dwa podłączone napewno w poprzednim aucie cały zabieg trwał 45 minut cały komplet tak jak piszesz tylko czynnika weszło 550ml i napewno nie powinno być żadnego wystrzału ?
cosmoflex
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 12:07
Lokalizacja: WPN
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.