Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wymiana Sprężarki klimatyzacji na inną ??

Moderator: piotii

wymiana Sprężarki klimatyzacji na inną ??

Postprzez David1810 » 16 cze 2014, o 23:15

witam
musze wymienić sprężarkę klimatyzacji bo ma wycieki, chce wstawić z innej astry bo regenerowana to koszt 800zł .
i moje pytanko czy od diesla czy benzyniaka-inna pojemność- bedzie pasowała sprężarka, czy muszą być zachwane parametry, oznaczenia jakie są na naklejce na tej sprężarce.???
u mnie jest tak : WG 4749 150ml(5.1Fl.oz.) jest --kod kreskowy -- *749 WG* ( moje auto to benzyna)
na pewno ilość żeber musi się zgadzać i średnica koła pasowego .

proszę o pomoc
David1810
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 13:32
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: wymiana Sprężarki klimatyzacji na inną ??

Postprzez sparspar » 17 cze 2014, o 09:06

rodzaj silnika sie nie liczy....
tak jak piszesz : rowki, srednica , rozstaw otworow do mocowania i wejscie na 2 węze( bo sa rozne kombinacje-ten sam kompresor w roznych samochodach może miec inne srednice weza na ssaniu i tłoczeniu, a pozostałe parametry ma takie same).Jak masz tylko wycieki to kup sobie zestaw uszczelnien, a zamkniesz się w 100-ce bez problemu.
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wymiana Sprężarki klimatyzacji na inną ??

Postprzez hurokan » 11 lip 2014, o 17:15

Sprężarka WG to model ze sprzęgłem elektromagnetycznym i taki typ musisz zamontować. Drugi rodzaj to tzw. sprężarki "bezsprzęgłowe" (ze sprzęgłem zrywalnym) i zamiana pomiędzy nimi wymaga pewnym działań instalacyjno-elektrycznych.
hurokan
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 17:16
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.