Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Moderator: piotii

Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Postprzez Hastra » 17 lip 2014, o 12:00

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnymi dźwiękami co na filmiku?
Ewidentnie problem buczenia związany z klimatyzacją - po wyłączeniu momentalnie buczenie ustaje.
Dodam, ze te efekty dźwiękowe nie zawsze się pojawiają co utrudnia zdiagnozowanie.
Klimatyzacja niedawno została nabita, odgrzybiona itd.

https://www.youtube.com/watch?v=FdFC3Ula0fE

Pozdrawiam
Astra H 1.7CDTI Caravan Enjoy
Hastra
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 11:56
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Postprzez miranda » 17 lip 2014, o 15:21

A czy przypadkiem nie chodzi o klapy sterujące nawiewem? Dźwięk na filmiku jest trochę zniekształcony ale to może być to. Nie napisałeś czy masz klimatronic a w tym wypadku to ważne.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Postprzez MISIEK13111981 » 17 lip 2014, o 16:25

Ciężko wsłuchać się w ten dżwięk, ale tak jak pisze koleżanka mi też kojarzy się to z klapkami, tak jak je słychać po wyłączeniu silnika przy klimatroniku, tylko że głośniej. Może coś się tam blokuje i dlatego słychać taki dżwięk.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Postprzez Hastra » 17 lip 2014, o 18:02

Nie mam klimatronika, jest to manualna klimatyzacja. Dźwięk występuje tylko przy włączonej klimatyzacji więc klapy od nawiewu odpadają.
Buczenie też zmienia się wraz z obrotami silnika - czym wyższe obroty tym dźwięk staje się mniej słyszalny lub całkiem znika.
Filmik nie oddaje tego odgłosu w pełni ale przypomina to trochę huczenie sowy ;)
Astra H 1.7CDTI Caravan Enjoy
Hastra
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 11:56
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Postprzez Markoni899 » 31 sie 2014, o 12:39

Witam. U mnie w astrze tez są takie dźwięki i mechanik mówił że to KLAPY KLIMATYZACJI tylko że u mnie to się dzieje nawet po zamknięciu auta. Ktoś wie jak można to samemu naprawić??? czy to może jakiś czujnik czy bezpiecznik jest ???
Markoni899
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Postprzez miranda » 6 wrz 2014, o 19:22

Jeżeli masz klimatronic to wszystko jest w porządku. Klapy działają z dużym opóźnieniem po zamknięciu samochodu. To samo jest po otwarciu drzwi mimo, że nawet nie włożysz kluczyka do stacyjki.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Głośna praca klimatyzacji [filmik]

Postprzez Markoni899 » 8 wrz 2014, o 14:11

tak tylko że one po zgaszeniu auta powinny się zamknąć przykładowo a one się zamykają i otwierają jakby coś im przeszkadzało. nie mam klimatronika tylko klimatyzacje manualna. żeby potem to się na żywotność akumulatora nie przejawiło, niedługo zima się zbliża itd, ale ostatnio zostawiłem uchyloną lekko szybę w aucie a auto zamknąłem z kluczyka i po kolejnym otwarciu nie było słychać tych klap.
Markoni899
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.