Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wymontowanie kompresora klimatyzacji

Moderator: piotii

wymontowanie kompresora klimatyzacji

Postprzez gogo7 » 7 sie 2014, o 16:59

Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące odkręcenia kompresora w opel astra H kombi 1,9cdti 120km. własnie klima przestała mi działać, nie załącza się kompresor. Sprawdziłem szczelność - ok, bezpieczniki w bagażniku i przedziale silnika-są dobre, zasilanie z pulpitu sterowania jest sprawdzałem woltomierzem( nie pamiętam dokładnie ale na pewno 14v),wycieków w układzie -brak. Mimo to nie załącza się kompresor. Moje pytanie co powinienem odkręcić aby wyciągnąć kompresor bo podejrzewam cewkę na elektromagnesie ( bezpiecznik termiczny ). wyczytałem że wystarczy tylko okręcić osłonę dolną silnika, zdjąć pasek klinowy z alternatora.....? Proszę o pomoc!
gogo7
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 16:21
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: wymontowanie kompresora klimatyzacji

Postprzez gogo7 » 8 sie 2014, o 14:13

Witam wszystkich! widzę że chyba będę musiał sam sobie poradzić z tym wymontowaniem kompresora. Mam nadzieje że nic niespodziewanego mnie nie zaskoczy.
gogo7
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 16:21
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: wymontowanie kompresora klimatyzacji

Postprzez sparspar » 8 sie 2014, o 14:33

podejrzewasz cewke a zmierzyłes opór( R )cewki ? na mierniku pokazuje Ci zero czy kilka Ohm np. cos okolo 5 Ohm?

ps. a poza tym jak masz szczypce zegera takie kątowe to nie musisz sciagac kompresora, ja wymieniam cewka otwierajac maske bez sciagania kompresora
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wymontowanie kompresora klimatyzacji

Postprzez gogo7 » 17 sie 2014, o 13:21

Witaj sparspar nie mierzyłem oporu, ale postaram się to zrobić. Z drugiej strony chyba i tak muszę wykręcić kompresor bo podczas włączenia klimy nie obraca się ten dekielek od sprzęgła tylko samo koło pasowe, chciałem imbusem obrócić śrubę po środku koła ale się nie da ,mam nadzieję że kompresor się nie zatarł. PS: jak będe mierzył ten opór to wystarczy podłączyć miernik do wtyku na kompresorze nie patrząc na biegunowość ( nie jestem elektronikiem i stąd moje pytanie) a na mierniku co nastawić? jaką wartość dla oporu? U mnie się nie da wymienić cewki tylko otwierając maskę gdyż kompresor mam przy prawym kole na dole i z góry nie ma dojścia do niego - bez kanału się nie obejdzie.
gogo7
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 16:21
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: wymontowanie kompresora klimatyzacji

Postprzez sparspar » 18 sie 2014, o 15:22

Na mierniku ustawiasz najniższa wartośc oporu R- nie wiem ile to bedzie u Ciebie (chyba 200 Ohm) bo ja mam miernik elektroniczny i obojetnie jak przyłozysz kabelki... , ale wartosc nie wyjdzie Ci wieksza niz 5 Ohm, ...Jak nie możesz obrócic tarcza sprezarki to znaczy , że "wysypał się kompresor"...Jak złapiesz ręką za tarczą to powinieneś z lekkim oporem obrócic cały wał sprężarki (sruba tez powinna sie obracać).....być może od dawna brakowało mu oleju, może jakies przecieki albo swoje juz przepracował ( założmy ,że był uzywany czesto przez 6-10 lat to nie ma sie czemu dziwic- bo w srodku kompresora sa delikatne, lekkie elementy )

a tu masz fote z pomiarem rezystncji...
i pamietaj aby nie uszkodzic łba tej sruby bo zaczna sie problemy- mowię Ci o tym gdybys sam brał się za rozbieranie kompresora
pozdrawiam
Załączniki
20140817_215509.jpg
wartosc 3.8 Ohm
20140817_215509.jpg (105.1 KiB) Przeglądane 9822 razy
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wymontowanie kompresora klimatyzacji

Postprzez gogo7 » 22 sie 2014, o 20:02

sparspar dzięki wielkie. Po naprawie postaram sie napisać czy mi się udało i co było przyczyną.
gogo7
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 16:21
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.