Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej klimie

Moderator: piotii

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 27 wrz 2014, o 14:02

Zgadzam się jezeli nie ma cewki to wał kompresora obraca sie po uruchomieniu silnika i wtedy winny jest kompresor. Ja tez mam z18xe z września z Ellesmore z Anglii ,ale ze sprzęgiełkiem. A Ty pamiętasz z którego masz miesiąca samochód i z której fabryki wyszedł?
Możesz to sprawdzić po Vinie np. W0L0AHL4858006457, jedenasty znak od lewej to miejsce produkcji . W tym przypadku "8" to Ellesmere Port w Angli, cyfra "5" to Antwerpia a "2" to Bochum, . Pytam bo nie rozumiem dlaczego produkowali z dwoma rożnymi kompresorami
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 28 wrz 2014, o 06:49 przez sparspar, łącznie edytowano 1 raz
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 27 wrz 2014, o 17:42

U mnie jest cyfra "5" więc wygląda na to, że Antwerpia w Belgii. Tak szczerze mówiąc i ja nie rozumiem. Ale tak to już jest z samochodami.
Dam jakiś czas jeszcze tej sprężarce i zobaczę i jak dalej będzie nie tak to trzeba się rozglądać za nową.
Pozdrawiam.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 29 wrz 2014, o 14:34

Słuchaj, jak znajdziesz u siebie kogoś kumatego od kompresorów to zapłacisz 200 zł za zlikwidowanie hałasu- wiem bo robię takie rzeczy. Tylko musisz do tego dodać ok. 100 zł za nabicie gazu...
A jak bedziesz jeżdził do rozsypki kompresora to zapłacisz 1000 zł nawet więcej jak rozsypie sie "zrywka" , także zastanow sie...
Wg mnie powinieneś zabrać sie za to przed uszkodzeniem kompresora
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 30 wrz 2014, o 07:06

A jak jest full gazu to nie można go ściągnąć i nabić jeszcze raz?
No patrz moja żona ostatnio była w Gdańsku więc mogła podrzucić Ci sprężarkę :) W sumie kiedyś sam tam mieszkałem koło Bałtyckiej ;)
No fakt musi to być osoba kumata, bo wymieniaczy jest dużo a tak żeby podłubać trochę to co raz mniej osób jest chętnych.
Ale tak na poważnie: To co można wymienić w takiej sprężarce by działała poprawnie, co może być główną przyczyną zacierania wewnątrz? Pytam się, bo jak gdzieś pojadę to też chcę mieć jakiś ogół wiedzy.

EDIT:
Udało mi się spisać numery sprężarki, ale tylko 5 ostatnich: 66993. Nie wiem jakie są wcześniejsze, czy na podstawie tych 5 ostatnich można automatycznie dołożyć wcześniejsze? W sumie na zielonym tle jest tylko 6993, a pod kodem paskowym *993 WA*, więc może już to wystarczy.

Dodatkowo na górze zderzaka jest naklejka o treści: "Refrigerant R134a=475 g (ecept Z17DTL/H & Z20LEL/R=500 g) PAG oil refer to GME service instructions. Ale to chyba informacja dotycząca ilości płynu, gazu.

Czy na podstawie takich informacji można dopasować jakie sprężarki by pasowały do mojego modelu?
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 30 wrz 2014, o 15:42

Twoj nr kompresora to: 24466993
Możesz również szukać kompresorów pod tymi numerami:
13189393
8FK 351 135-291
851567N
To jest najtansza opcja z allegro z gwarancją rozruchową: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -3-mt-0904

Gaz można siciągnąć i nabic a czy robią to za darmo? .....
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 30 wrz 2014, o 19:58

Tzn. jest taki zakład, w którym jakby robili coś ze sprężarką to ten już gazu nie liczą wtedy, jeżeli nic nie brakuje. Ewentualnie różnice jak coś brakowało. Chyba, że sprytnie chowają to w robociznę itd.

Pytanie tylko jak długo pochodzi taka sprężarka-używka. Chyba, że użyć jej jako dawcę części i kleić z dwóch jedną.
A czy części, podzespoły z tych sprężarek, które podałeś pasowały by do mojego numer?

A tak w ogóle to jest to identyczny dźwięk jak na filmiku pod tym wątkiem:

viewtopic.php?f=4&t=1735

Mam nadzieję, że nie ma problemu, że wykorzystałem ten link.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 1 paź 2014, o 08:44

Nie mam pojecja jak dlugo pochodzi uzywka-ale tak wychodzi najtaniej...A numery , ktore Ci podalem dotycze kompresorow do Twojego samochodu , ktore nie posiadaja sprzegielka z cewka. Nie ma sensu kupowania kompresora na czesci bo musisz wymienic w srodku lozyska (maja byc nowe). Mozesz kupic regenerowany w necie za 800 zl jak dobrze poszukasz. Kompresory tej samej firmy ze sprzegielkiem czy bez posiadaja w wiekszosci te same czesci tylko roznia sie rozstawem na sruby mocujace do silnika itp. (tloki, pirtscienie, lozyska te same i takie tam...)
Pozdrawiam

Ps. Mowiac jasniej:uzywany lub regenerowany tak bedzie najlepiej w Twoim przypadku
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 5 paź 2014, o 12:28

Dzięki wielkie za odpowiedzi, czas i cierpliwość.

Byłem z ciekawości w ASO i za nową zaśpiewali 5200 plus robocizna no z tych 5200 dadzą 30% rabat, ale to i tak jak na obecną wartość mojego samochodu kosmos :D

Zostaję mi szukanie konkretnej osoby od sprężarek u siebie i jak będę miał trochę grosza wolnego to na pewno się tym zajmę. Na pewno jak coś ruszę z tym tematem to poinformuję na forum.


Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 5 paź 2014, o 12:36

975 zł w sklepie zamiennik, nowy bez naklejki GM- właśnie sprawdziłem

Doszedł ten link na priva do Ciebie czy nie? Bo nie chce wiecej postów pisać skoro wątek jest już ukonczony i Ty tego też nie rob

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 5 paź 2014, o 13:08 przez sparspar, łącznie edytowano 3 razy
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez Kolodziej » 9 cze 2016, o 20:55

Udało się rozwiązać problem ?
Kolodziej
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 10:30
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.