Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Proszę o pomoc w sprawie dziwnego objawu

Moderator: piotii

Proszę o pomoc w sprawie dziwnego objawu

Postprzez gringosan » 26 gru 2014, o 13:43

Witam.

Mam problem z panelem sterowania klimatyzacji. Klimatronic

Sprawa wyglada tak: 2 dni temu wszystko działało jak należy.
Po nocy wchodzę do auta odpalam i pierwsze co mi sie rzuca w oczy to brak na wyswietlaczu 3 liniowym GID informacji o kierunku nawiewu temperaturze oraz prędkości nawiewu,
znikło, a wentylator pracuje i to na wysokich obrotach. :? Wyłączyłem silnik a wentylator dalej pracuje :shock: jeszcze raz odpaliłem silnik, zacząłem kręcić pokrętłami panelu pierw od temp wentylator zmniejszył moc potem od kierunku nawiewu -->> słyszalne jest przestawianie łopatek kierunkowych, i na samym końcu zacząłem kręcić pokrętłem od prędkości nawiewu zjechałem do zera wentylator stop :(
Analogicznie jak krece w drugą wentylator sie załacza podczas jazdy jak silnik jest rozgrzany jak dam na cieplo to leci cieplo a na wyswietlaczu jak nie było informacji tak nie ma. Co to moze byc??? Spotkał sie ktoś juz z takim przypadkiem. Prosze o rady i podpowiedzi
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: Proszę o pomoc w sprawie dziwnego objawu

Postprzez snupologg » 3 sty 2015, o 20:57

odłącz mu kable od akumulatora może się zresetuję bydlak :D
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Proszę o pomoc w sprawie dziwnego objawu

Postprzez gringosan » 4 sty 2015, o 21:16

odpiąłem aku jak radziłeś kolego ale nie pomogło. Sprawdzałem bezpieczniki przekaźniki wszystko ok. Jeżeli chodzi o wy-pedałowanie błędów to tylko mam od świecy żarowej ze najpewniej spalona błąd ;038008
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Proszę o pomoc w sprawie dziwnego objawu

Postprzez gringosan » 13 sty 2015, o 21:37

Witam jestem już po diagnozie. Padnięty panel sterowania, komputer w ogóle się nie chce komunikować z panelem, nie idzie tego naprawić. Zamówiony nowy, założony śmiga. Pozdrawiam
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Proszę o pomoc w sprawie dziwnego objawu

Postprzez gringosan » 17 maja 2015, o 14:47

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: i znów to samo! te same objawy padł panel!! Forumowicze pomóżcie co może palić te panele??
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Proszę o pomoc w sprawie dziwnego objawu

Postprzez gringosan » 23 maja 2015, o 10:34

Mam wytypowaną przyczynę padajacych paneli: kiedyś z kolega robiliśmy klapke od obiegu wew. czeste usterki w naszych Astrach. Kolega zastosował dwie krańcówki które odpowiadaja za zakres pracy klapki by ta nie obracała sie calkiem i nie łamała klapki obiegu. Być może tam gdzies jest lewe napiecie ktore pali procesor w panelu klimatyzacji. Płytka sprawdzona organoleptycznie wszystkie sciezki wygladaja ok. Drugi panel teraz w ogóle nie odpowiada nie reaguje, natomiast ten pierwszy stary zaczął reagowac tzn po podpieciu pod kable mozna krecic pokretełkiem i jest reakcja brak tylko na wyswietlaczu komputera info o temp, kierunku i mocy nawiewu, to jest potwierdzenie ze sciezki na płytce sa ok tylko cos z procesorem jest nie tak i nie wysyła informacji do kompa stad tez brak info na wyswietlaczu. Całość czyli wszystkie napiecia bede sprawdzał u elektryka także jeżeli uda sie namierzyc szkodnika poinformuje na forum.

Jeżeli komuś coś jeszcze przychodzi na myśl gdzie cos jeszcze szukac grzebac bardzo prosze o napisanie. Za wszystkie opinie i podpowiedzi dziekuje bardzo z góry :)
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.