Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Oczyszczenie klimatyzacji

Moderator: piotii

Re: Oczyszczenie klimatyzacji

Postprzez Vallendar12 » 1 lip 2015, o 07:44

Ja kiedyś miałem taki środek w sprayu, który się odpala w aucie, zamyka obieg i tak zostawia na 10 minut. Też się to fajnie sprawdza, ale raczej nie pomoże na poważne zabrudzenia. Jednak do corocznego "przewietrzenia" klimy spokojnie wystarcza.
Vallendar12
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lip 2015, o 07:40


Re: Oczyszczenie klimatyzacji

Postprzez Gdzienas89 » 3 lip 2015, o 07:27

Jak komus zależy na odgrzybieniu samego parownika a juz wczesniej odgrzybiał auto i jego nawiewy proponuje srodki które sie pozostawia w aucie właczajac obieg zamkniety i włączajac klime na ok 10 minut. Zapłąciłęm za markowy taki środek w markecie 29 zł. Jak wiadomo klima łądnie wyciaga wilgoć . Środek ten w zamknietym obiegu rozpyla sie w aucie -para z puszki dostaje sie do parownika i ładnie parownik ja skrapla. Po tym zabiegu pod autem miałęm mega kałuże co swiadczy ze cały środek ładnie osiadł na parowniku i odgrzybił go i ujscie odprowadzenia wody.
Gdzienas89
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 07:22

Re: Oczyszczenie klimatyzacji

Postprzez marek_makowski » 3 lip 2015, o 07:54

Ja tez mam ten sam problem z zapachem po wylaczeniu klimy. Wczoraj zakupilem srodek WURTH do odgrzybiania parownika i nowy filtr kabinowy. Zdjalem schowek i wymontowalem filtr, nastepnie rozprowadzilem srodek po calym parowniku, odczekalem 5 min i wlaczylem nawiew na obiegu zamknietym (przez 7min), nastepnie po 10 min powtorzylem zabieg i ponownie rozprowadzilem srodek na parownik i wlaczylem nawiew. Na koncu otworzylem kratki nawiewu zeby wywietrzyc wszystka chemie (przez 10 min). Zamontowalem nowy filtr kabinowy, wlozylem schowek. Dzis po pracy wyprobuje czy cos pomoglo, po wylaczeniu klimy jak dalej bedzie ten nieprzyjemny zapach, to nie wiem co juz mi pozostaje... :(
marek_makowski
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 maja 2014, o 22:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.