Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez crespo89 » 13 maja 2015, o 19:04

Witam, od jakiegos czasu podczas jazdy samoczynnie wyłączają mi się światła dosłownie na sekundę i spowrotem włączają. Podczas takiego przełączania wyświetlacz radia przechodzi w tryb dzienny. Radio i dmuchawa działa dalej. Tak jakbym podczas jazdy sam wyłączył światła i po chwili włączył. Dzieje się tak tylko kiedy jest deszczowa pogoda. Macie może jakieś pomysły co może być przyczyną??
crespo89
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 17:03
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez fala77 » 14 maja 2015, o 16:20

A nie jest tak przypadkiem jak jedziesz po nierównościach?sprawdź klemy akumulatora czy nie są luźne lub zasyfione oraz połączenia masowe.
fala77
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 07:50
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez gringosan » 28 maja 2015, o 12:38

Witam kolegów, mam ten sam objaw co crespo89. rozwiązany został twój problem kolego crespo89?? Fala77 jak bylo by kiepskie masowanie to czasem nie wyłączal by sie cały silnik i inne podzespoly a tu tylko swiatła i to na chwilke? u mnie akurat na równej drodze jest to samo. jak pukam palcem w okolicach włącznika swiatel to pojawia sie w/w objaw. Ma ktos jeszcze jakies pomysły?? Pozdrawiam
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez fala77 » 28 maja 2015, o 12:51

Hmm to jak pukasz tam palcem ze tak powiem to sprawdził bym też tam.Otwierałeś już ten włącznik,może kostka się obluzowała albo kable przy niej albo sam włącznik padł?Tak mi się nasuwa że jeśli to jest na nierównościach to musi mieć związek z "pracującym" gdzieś kabelkiem.Ciężko z kolei przelecieć całą instalacje od góry do dołu i to jest raczej zrozumiałe ale poszukać nie zaszkodzi.
fala77
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 07:50
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez gringosan » 28 maja 2015, o 13:01

auto aktualnie jest u elektryka który akurat robi mi padajace panele klimatyzacji, napomnialem mu o tych swiatłach wiec moze takze tam zerknie jak bedzie czasowy jezeli nie to za nim ponownie sie z nim umowie na wizyte to otworze ten włącznik i spr jak radzisz. tam jest przy tym właczniku jakas kostka ? na co mam ewentualnie zwrocic uwage? na luzny kabel ktory jest doprowadzony do włacznika, jakies przetarcia ewentualnie. czy jest cos jeszcze?
gringosan
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 21:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez fala77 » 28 maja 2015, o 13:36

https://www.youtube.com/watch?v=HbfTmWhn7d4
Sprawdzić zawsze można łopatologicznie:) jak już będzie zdjęty to poruszaj każdym kabelkiem,podotykaj tak jak pisałeś itd.
fala77
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 07:50
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez Arekkwiatek » 29 lip 2015, o 19:56

Witam,żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj bo też o włączniku świateł. W mojej astrze mam xenon skrętny czyli doświetlanie zakrętów po vinie wychodzi,że mam automatyczny włącznik świateł ale w aucie widnieje standardowy bez tej opcji. Czujniki mam na szybie i moje pytanie czy jak kupię taki włącznik i podłączę to może to działać czy lipa będzie?Proszę o odp.
Arekkwiatek
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 16:39
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez crespo89 » 19 mar 2016, o 18:22

Witam serdecznie, czy ktorys z kolegow rozwiazal juz problem z wylaczajacymi swiatlami???
crespo89
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 17:03
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wyłączanie świateł podczas jazdy

Postprzez nika9-1972@o2.pl » 27 mar 2016, o 19:24

Witam mam ten sam problem światła przygasają gdy pada deszcz jakiś czas temu sprawdziłem nadkola była tam mała przerwa poprawiłem ją i jakiś czas miałem spokój .Teraz problem powrucił nadkola śą na miejscu a problem mam dalej .jak będzie trochę cieplej to może zdejme całe nadkola i spr. co tam się pod nimmi dzieje. Myśle że wyłącznik świateł nie ma nic wspólnego skoro światła znikają gdy jest mokro.Może ktoś wpadnie wcześniej na jakiś pomysł
nika9-1972@o2.pl
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 mar 2016, o 19:14
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.