Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne zachowanie radia, szyb, podgrzewania szyby

Moderatorzy: piotii, miranda

Dziwne zachowanie radia, szyb, podgrzewania szyby

Postprzez kewinpol » 26 sie 2016, o 21:42

Witam, dzisiaj po umyciu samochodu zauważyłem dziwne zachowanie auta. Chciałem schować samochód do garażu, włączyłem zapłon i widziałem, że świeci się dioda podgrzewania szyby tylnej i lusterek, więc chciałem wyłączyć podgrzewanie, jednak przycisk nie reagował. Próbowałem kilka razy i nic, chciałem również zamknąć szyby przednie, ale nie dało się. Również elektryczne sterowanie lusterkami nie działa. Radio również dziwnie się zachowuje, podświetla się całe, lub tylko pokrętło głośności. Odłączyłem klemę minusową, jednak nie pomogło. Proszę o szybką pomoc, ponieważ jutro muszę wyjechać, ale jest problem, ponieważ nie pojadę z otwartymi szybami. Kolejny problem, który zauważyłem, to brak światła cofania. Bieg wsteczny jest wrzucony, ale światło z tyłu się nie świeci.
Edit. Przeoczyłem jeden bezpiecznik, który był przepalony i to on robił zwarcie i auto głupiało.
Teraz szyby zachowują się inaczej niż wcześniej. Wcześniej po dłuższym przytrzymaniu przycisku szyby automatycznie się zamykały do końca lub otwierały, natomiast teraz po dłuższym przytrzymaniu przyciski i jego puszczeniu szyba szyba nie zamyka/otwiera do końca. Jak to zmienić?
kewinpol
Starszy kierowca
 
Posty: 40
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 23:04
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Dziwne zachowanie radia, szyb, podgrzewania szyby

Postprzez MISIEK13111981 » 27 sie 2016, o 04:35

Bo musisz je zaprogramować od nowa.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwne zachowanie radia, szyb, podgrzewania szyby

Postprzez kewinpol » 27 sie 2016, o 10:09

A jak się programuje te szyby? Kolejny problem jest z lusterkami elektrycznymi. Prawe lusterko działa góra-dół, w prawo nic się nie dzieje, natomiast w lewo lusterko działa, ale do jakiegoś momentu i potem przeskakuje. Natomiast prawe również działa góra-dół w prawo nie działa, natomiast regulacja w lewo reguluje lewe lusterko :) Da się to naprawić?
kewinpol
Starszy kierowca
 
Posty: 40
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 23:04
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Dziwne zachowanie radia, szyb, podgrzewania szyby

Postprzez MISIEK13111981 » 27 sie 2016, o 11:56

Szyby programujesz tak,wsiadasz włączasz zapłon,szybę kierowcy opuszczasz trzymając cały czas przycisk aż zejdzie na sam dół i trzymasz jeszcze z 5sek i podnosisz ją z powrotem i też trzymasz 5sek. I tak samo z pozostałymi . Lusterka musisz sobie najpierw ręcznie przestawić (samo szkło), nic nie połamiesz będziesz słyszał takie przeskakiwanie ząbków. Musisz tak ustawić wkład żebyś mógł potem regulować je elektrycznie. Dasz radę.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwne zachowanie radia, szyb, podgrzewania szyby

Postprzez kewinpol » 29 sie 2016, o 21:56

Dzięki, szyby już zaprogramowałem. Jeśli chodzi o lusterka to też ustawione, ale w czym jest problem, że tak przeskakują? Czy problemem jest silniczek?
kewinpol
Starszy kierowca
 
Posty: 40
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 23:04
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.