Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum

Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Części do Opla Astra H

Wyciek płynu do spryskiwaczy

Moderatorzy: piotii, miranda

Wyciek płynu do spryskiwaczy

Postprzez soltys_viara » 20 kwi 2019, o 22:16

Witam,
mam problem z wyciekiem płynu do spryskiwaczy, miejsce wycieku namierzyłem. Pokazane na zdjęciu.

pompka.jpg
pompka.jpg (138.97 KiB) Przeglądane 394 razy

Cieknie spod końcówki wężyka naciąganego na króciec pompki. Biała końcówka siedzi sztywno i jest Ok, natomiast czarna po założeniu ma delikatne luzy i stąd wyciek. Końcówka nie jest popękana tylko tak jakby wyrobiona. Moje pytanie czy orientuje się ktoś czy da się wymienić samą końcówkę? Czy jest to rozbieralne? Czy jednak trzeba wymienić cały wężyk?
soltys_viara
Kierowca

Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Wyciek płynu do spryskiwaczy

Postprzez soltys_viara » 9 sie 2019, o 20:46

Jakby ktoś pytał można wymienić samą końcówkę, siedzi dość mocno w wężyku (ze względu na uszczelkę) ale da się wyciągnąć, o wiele trudniej włożyć z powrotem.

IMG_20190509_173742.jpg
IMG_20190509_173742.jpg (96.5 KiB) Przeglądane 132 razy

Gdyby ktoś szukał samą końcówkę można kupić tutaj https://sklep.dixi-car.pl/lacznik-spryskiwacza-szyby-przod-13171805-astra-zafira-p-1328.html (oryginał), albo jakąś za 1zł w sklepie motoryzacyjnym, tylko ta końcówka z grzybkiem musi być na tyle długa żeby zmieściła się uszczelka.

Wężyka a raczej tej rurki karbowanej nie da się niestety uciąć i naciągnąć bezpośrednio na króciec.
soltys_viara
Kierowca

Silnik: 1.4 Z14XEP

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia