Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wariujące wskażniki

Moderatorzy: piotii, miranda

Wariujące wskażniki

Postprzez zmrzlik » 2 lut 2012, o 00:57

Witam. Od czasu do czasu zaświeca mi się kontrolka akumulatora i samochodzika z kluczem wtedy wszystkie wskazniki spadaja do zera. trwa to chwile nie wpływa na jazde samochodu, ale na komfort juz tak. Wtedy czesto zanika podswietlanie konsoli środkowej. Potrafi kilkakrotnie tak sie zrobic pod rząd pozniej juz wszytko działa normalnie. Wcześniej zaobserwowałem to raz lub dwa na przestrzeni 1/2 roku, przy tych mrozach już czesciej i dodatkowo czasami właczaja sie wycieraczki lub długie światłą gasną na chwile. Co to może być ??? Z góry dziekuje za podpowiedzi :D
zmrzlik
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lut 2012, o 00:41
Silnik: 1.8 Z18XER


Re: Wariujące wskażniki

Postprzez borsuk » 2 lut 2012, o 08:47

zmrzlik napisał(a):Witam. Od czasu do czasu zaświeca mi się kontrolka akumulatora i samochodzika z kluczem wtedy wszystkie wskazniki spadaja do zera. trwa to chwile nie wpływa na jazde samochodu, ale na komfort juz tak. Wtedy czesto zanika podswietlanie konsoli środkowej. Potrafi kilkakrotnie tak sie zrobic pod rząd pozniej juz wszytko działa normalnie. Wcześniej zaobserwowałem to raz lub dwa na przestrzeni 1/2 roku, przy tych mrozach już czesciej i dodatkowo czasami właczaja sie wycieraczki lub długie światłą gasną na chwile. Co to może być ??? Z góry dziekuje za podpowiedzi :D

Sprawdzałeś ładowanie i akumulator?
borsuk
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 21:47
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Wariujące wskażniki

Postprzez marb » 2 lut 2012, o 11:52

Standardowo sprawdź, czy są jakieś błędy.
Wyłączanie prądożernych urządzeń przez komputer to objaw problemów z ładowaniem (np. alternator, luz na stykach, przerwany kabel itp.).
marb
Starszy kierowca
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 12:16
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Wariujące wskażniki

Postprzez sebox » 2 lut 2012, o 22:16

Koledzy dobrze radzą...
Odłącz aku, sprawdź kable,wyczyść klemy... posmaruj smarem miedziowym, mogło coś zaśniedzieć przy takiej pogodzie.
Sprawdź również miernikiem, ładowanie...
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wariujące wskażniki

Postprzez deepower » 17 cze 2013, o 11:10

A może trzeba sprawdzić sterownik deski rozdzielczej CIM jak jest słaba masa to tak też się dzieje i zacina się kierunkowskaz. W ASO jest kampania na tą część zakładają pierścień żeby była lepsza masa i zmieniają oprogramowanie i pomaga.
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.