Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błędne wyświetlanie BC

Moderatorzy: piotii, miranda

Błędne wyświetlanie BC

Postprzez ziomal » 8 maja 2014, o 17:04

Witam
Jestem posiadaczem Astry H GTC 1.9cdti, gdy ją kupiłem nie było aktywowanego komputera, a u siebie w mieście nikogo nie znalazłem więc skorzystałem z aktywacji w ASO. Mam dosyć duże przekłamania na średnim spalaniu(również w trybie diagnostycznym gdzie pokazuje spalanie z ostatnich 50km) oraz dosyć zawyżony zasięg. Moje pytanie czy na pewno mam dobrze dobrany indeks jeśli przed aktywacja miałem 005 a teraz mam 006. Ewentualnie jaka może być inna przyczyna
ziomal
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 16:45
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Błędne wyświetlanie BC

Postprzez drahe » 9 maja 2014, o 15:14

Masz wyświetlacz BID i jeżeli przed aktywacją miałeś index 005 a po 006 to znaczy że jest prawidłowo ustawiony.W dieslach można korygować spalanie w zakresie +-12,7 %.Sprawdź dokładnie ile ci zawyża/zaniża i podjedź tam gdzie a aktywowałeś na korektę.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Błędne wyświetlanie BC

Postprzez radint » 3 sty 2015, o 17:41

Żeby nie zakładać nowego tematu odkopię ten. Od jakiegoś czasu komputer przekłamuje na spalaniu pomimo korekcji ustawionej na max czyli 12,7% o około 1l na każdą setkę. Nie wiem gdzie szukać problemu nic nie było zmieniane. Jedyne co zauważyłem po podłączeniu opcom'a i zatankowaniu do full wskaźnik pokazuje stan zbiornika 127% indeks ustawiony jest na 005 a werja 02 niby sensor w zbiorniku też jest ustawiony prawidłowo: napięcie liniowe typ B. Jakieś pomysły? Z góry dzięki za podpowiedzi.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Błędne wyświetlanie BC

Postprzez mateusz » 3 sty 2015, o 18:34

a stan zbiornika nie jest wyzszy przez to ze dolewasz wiecej? mam tu na mysli odpowietrzenie zbiornika ;) a jesli o spalanie wtryski Ci nie leja? moze watro je sprawdzic na stole ? bo wiem ze tylko w 1.9 sprawdzisz w jakim sa stanie ale op-comem wiecej nie zrobisz.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Błędne wyświetlanie BC

Postprzez radint » 3 sty 2015, o 21:42

Do odpowietrzenia nie da rady bo nie wlewam więcej niż to możliwe zbiornik 52l a jeszcze nie wlałem więcej niż 50;) wtryski jest taka opcja, wyciągać ich nie będę, bo mogę na dobry początek zrobić test przelewów, a nie mam objawów na "lanie" pomimo wyciętego dpf auto nie dymi, jedynie w normalnych sytuacjach. W googlu znalazłem coś na ten temat ale u mnie niby indeksy są poprawne także to 127% zdarza się w oplach pytanie co u mnie jest powodem. Skoro było dobrze i już nie jest.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.