Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Elektronika i Komupter

Moderatorzy: piotii, miranda

Elektronika i Komupter

Postprzez pawel230493 » 26 paź 2014, o 11:07

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam parę pytań na temat komputera w samochodzie.Moja Astra będzie stała ponad 4 miechy bez odpalania i jazdy oraz bez akumulatora.Czy auto po 4 miechach zapali bez problemu i co najważniejsze czy nie rozkoduje się w niej komputer,radio,centralka i ogólnie elektryka.Mój wyświetlacz to BiD 30.Pytam bo to mój pierwszy Opel i nie wiem jak się zachowa po takim długim postoju bez Akumulatora.
Silnik 1.7 101ps

Z góry dzięki za jakieś info i porady :)
Avatar użytkownika
pawel230493
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 10:10
Lokalizacja: Krosno
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Elektronika i Komupter

Postprzez mateusz » 26 paź 2014, o 12:26

lepiej popytaj osobiscie lub tel w oplu. takie info powinni Ci udzielic bo to nie zadna tajemnica serwisowa xD. kazdy samochod inaczej sie zachowa bo ma inny komputer ktory jest inaczej zaprogramowany. jeden moze trzymac pamiec na aku a drugi moze miec baterie ze mimo padnietego lub wyciagnietego aku bedzie trzymac informacje takie jak zegar, jezyk, itp.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Elektronika i Komupter

Postprzez pawel230493 » 26 paź 2014, o 12:42

Dzięki za zainteresowanie.Myślałem że mogę sobie tak wyciągnąć i potem założyć ale wole mięć spokojną głowę potem.Nic popytam w serwisie co i jak.
THX
Avatar użytkownika
pawel230493
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 10:10
Lokalizacja: Krosno
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Elektronika i Komupter

Postprzez miranda » 26 paź 2014, o 15:24

Jeżeli samochód może stać bez aku przez 4 dni to dlaczego miałby nie stać 4 miechy? W systemie nie ma układu podtrzymującego napięcie. Po przerwie po podłączeniu aku trzeba poczekać ok. 30 min. na "samodostrojenie" się systemów. Może być konieczne dostrojenie układu podnoszenia elektrycznego szyb. Radio generalnie nie powinno się rozkodować.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.