Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Moderatorzy: piotii, miranda

Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez Bosniak » 12 lut 2015, o 09:12

Witam serdecznie,
Jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość i mam nadzieję, że nie złamie żadnej zasady regulaminu.
Starałem się przeglądnąc forum i nie znalazłem podobny informacji.
Posiadam Astre 3 H z 2005 roku 1,7 CDTI

Mój problem:
Około 2 miesięcy temu pierwszy raz zauważyłem problem z kierunkowskazami. Objawami było szybkie miganie, raczej nie przez żarówkę. Zdarzało się to bardzo nie regularnie, czasami nawet raz na tydzien lub wogóle a czasami kilka razy pod rząd, raz prawy a raz lewy kierunek też bez reguły. Wtedy zauważyłem że światło kierunku z tyłu przerywa i zanika.
Przeciścłem styki w tylnych lampach, większość bezpieczników, takie duże klemy w tylnym przedziale bezpieczników, no i na chwilę się uspokoiło. W zimie spalił mi się bezpecznik od spryskiwacza, wymieniłem no i objaw sie pojawił.
W warsztacie powiedzili mi że cieżko cokolwiek powiedź jak uszkodzenie nie jest trwałe bo wtedy nie udało mi się wymusić problemu, powiedzieli mi że może przerywacz sie zacina.

Wczoraj wieczorem jak wbiłem wsteczny, to w garażu na ścianie zauważyłem że on też miga, tzn. przerywa, zanika, itp. A dzisiaj rano jak jechałem do pracy kazałem żonie żeby zobaczyła na światła tylnie, wsteczny, hamulec, kierunki, a nawet światełko w bagażniku no i faktycznie wszystko mi raz świeci raz nie, raz słabo raz mocno, przerywa itp. a czasami świeci normlanie.
Zacząłem ruszać klemami w bagażniku, bezpiecznikami w przedziale silnikowym, zrestartowałem akumulator, nic nie pomogło.

Dlatego bardzo proszę o pomoc od czego zacząć, czy jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za przekaz prądu do tyłu? Bo nasuwa mi się tylko kiepska masa.
Gdzie dokładnie mogę znaleść coś pod tylnim siedzeniem? (znalazłem jakieś info na forum o jakiejś kostce)
Może jakieś inne sugestie? Mam nadzieję że to nie przez CIM'a
A może ma ktoś jakiś schemat okablowania Astry?

Jeszcze tylko dodam że posiadam skrzynke bezpieczników w bagażniku tą wersje większa
I restart swiateł (normalnym włącznikiem) eliminował usterkę na około 2-3 sekundy.
Objaw pojawia się przy zwiększonej wilgotności, pierwszy raz pojawił się podczas powrotu z gór jak złapał nasz deszcz na szczycie. W Aucie wszystko było wilgotne.

Bardzo proszę o jakąs pomoc.
Bosniak
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 08:40
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez mateusz » 12 lut 2015, o 10:02

hej, jesli objawia sie to przy wiekszej wilgotnosci moze masz gdzies przetarty kabelek i robi spiecie. a co do kierunkowskazow to moze to byc padniety CIM. sprawdz go najpierw czy jest sprawny bo to on tez moze powodowac rozne anomalie w Twoim autku
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez Bosniak » 12 lut 2015, o 10:25

Ale jak tu znaleźć przetarty kabel? Z tego co mi sie udało zobaczyć to, to że główna wiązka do tyłu idzie po lewej stronie.
Cały czas mam nadzieję że to winna tej kostki, gdzie zlokalizowanej z tyłu pod siedzeniem ale jeszcze nie wiem gdzie dokladnie jej szukac :/
Bosniak
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 08:40
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez tuszok » 12 lut 2015, o 10:42

Sprawdź moduł REC czy nie jest zawilgocony. Najlepiej było by wymontować, osuszyć i sprawdzić czy będzie poprawa. Czytałem kiedyś, że często się zdaża, że jest tam wilgoć i wtedy takie kwiatki się dzieją.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez Bosniak » 12 lut 2015, o 10:51

A ten moduł REC to w którym jest miejscu? to jest taki największy element w skrzynce bezpieczników pod maska? Jesli nie to proszę o jakąs wskazówkę.

A do kolegi Mateusza: z moich obserwacji wynika, że to nie będzie CIM jeśli on odpowiada za kierunkowskazy a za światła tylnie juz nie, bo identycznie zachowują się swiatła, kierunki itp, jakby takie przepiecie sie robilo i migaja, przerywają i chyba podczas takiego zjawiska czasami przerywnik nie poda sygnalu na kierunek na tyl i wtedy migaja szybko przednie kierunki.

A ta kostka, o która tak staram sie dopytać nie może byc problemem? a może kiepska masa? jak ją sprawdzić? Czy miernikiem elektrycznym poprzez resystancje(opór) zmierze mase?
Ostatnio edytowano 12 lut 2015, o 10:57 przez Bosniak, łącznie edytowano 1 raz
Bosniak
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 08:40
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez tuszok » 12 lut 2015, o 10:53

Skrzynka bezpieczników w komorze silnika to UEC a w przedziale bagażnika to REC.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez Bosniak » 12 lut 2015, o 10:59

No z punktu logiki mialoby to jakiś sens. Napewno warto spróbować. Mam nadzieję że demontaż tej skrzynki nie jest jakis skomplikowany i sobie poradzę.
Bosniak
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 08:40
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez tuszok » 12 lut 2015, o 11:03

Myśl, że nic skomplikowanego tam nie ma. Ale mino wszystko warto by było podłączyć pod kompa, żeby sprawdzić czy nie błędów od CIMa.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez mateusz » 12 lut 2015, o 11:28

Bosniak no jesli twierdzisz ze nie CIM to tak jak Tuszok pisze, sprawdzic i wysuszyc skrzynke z tylu. moze byc tak ze jesli to sie stalo podczas mokrych dni to moze skrzynka w silniku? masz z dolu oslone? bo moze tam przychodzic wilgoc i robic spiecia.

EDIT: warto najpierw sprawdzic bledy moze tam bedzie wskazowka co do usterki.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Tylnie światła, kierunkowskazy, stop, wsteczny

Postprzez Bosniak » 12 lut 2015, o 11:43

Mam osłonę od dołu.
A orientujecie się może czy jest jakiś przekaźnik, bezpiecznik do tego REC z pierwszej skrzynki bezpieczników?
Może to faktycznie był zbieg okoliczności ale po poruszaniu UEC zjawisko troche się uspokoiło.

Błędu CIM raczej nie mam, bo jak byłem u mechanika i pytałem o te kierunki, to podpinał mi autko pod kompa i nic nie było.
Bosniak
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 08:40
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.