Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

OP com jaki?

Moderatorzy: piotii, miranda

OP com jaki?

Postprzez piegusidzioni22 » 18 mar 2015, o 16:14

Witam panowie prosze o pomoc. posiadam Astre 3 2009r. i nie mam aktywowanego BC. Oczywiscie na tym forum znalazlem mnostwo przydatnych tematow dlaczego go nie mam i jak go aktywowac. mimo to prosze o pomoc gdyż jestem ze tak powiem amatorem w zabawie z diagnostykiem prze kablek. Mam dostemp do kabelka op com dokladnie( V1.45 Ltest Version OBD2 Op-com). Chcialbym uaktywnic BC. Porosze kogos doswiadczonego kto wie jak to zrobic o pomoc, instrukcje ewentualno cos w stylu krok po kroku no i przedewszystkim odpowiedz czy ten kabelek akurat nadaje sie do mojej asterki i jaki powinie byc soft op coma? A i ostatnie pytanko czy wtyk mam w popielniczce tak jak w Vectrach czy w innym miejscu? Z gory dziekuje za pomoc:)
piegusidzioni22
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:47
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: OP com jaki?

Postprzez mateusz » 19 mar 2015, o 11:04

wtyk masz pod recznym, musisz ten plastik zdjac. op-com pasuje do tego gniazda o to sie nie boj ;) tylko oprogramowanie musisz miec na kompie zaintalowane.

"- Uruchamiamy op com
- diagnostyka
- wybieramy rok auta
- wybieramy model auta
- informacje-rozrywka
- DIS info display TID BID GID CID
- wybieramy aktualny ID systemu
- programowanie
- zaprogramować indeks kodów
- z listy wybieramy 00803 klikamy start programming i już gotowe
Tym sposobem uaktywnimy sobie wszystkie dane na temat spalania: chwilowe zużycie, zużycie na
100km itp. Tylko takie dane ze względu na ograniczone możliwości wyświetlacza."

zaczerpniete z instrukcji op-coma z forum Zafiry B.

wsadzasz opcoma w gniazdo w aucie, podlaczasz kabelkiem USB do kompa (oczywiscie op-com musi byc zaintalowany i widoczny przez komputer), musisz miec zainstalowane oprogramowanie op-coma (ikonka na pulpicie) i wchodzisz w ten program i robisz wedlug instrukcji wyzej wymienionej.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: OP com jaki?

Postprzez piegusidzioni22 » 19 mar 2015, o 18:11

Dzieki wielkie kolego za wyczerpujaca odpowiedz:) jeszcze jedno krotkie pytanko. czyli z indeksu wybieram odpowiedni nie mosze podmieniac plikow tak jak to gdzies przeczytalem?
piegusidzioni22
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:47
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: OP com jaki?

Postprzez tuszok » 19 mar 2015, o 18:30

Nie musisz nic podmieniać.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.