Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Odblokowanie centralnego - sychronizacja kluczyka?

Moderatorzy: piotii, miranda

Odblokowanie centralnego - sychronizacja kluczyka?

Postprzez thejano » 14 cze 2015, o 12:32

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem ślicznej astry H GTC z 2010 r. i pisze w związku z małym problemem.
Bawiłem się w skrzynce z bezpiecznikami i wyjąłem miedzy innymi bezpiecznik od centralnego zamka.
Po jego włożeniu centralny zamek przestał działać. Pytanie, czy jest to standardowe działanie i konieczna jest ponowna synchronizacja kluczyka z centralnym?

Instrukcja obsługi mówi o czymś takim:
"Synchronizowanie nadajnika zdalnego sterowania
Po wymianie baterii odblokować drzwi, przekręcając kluczyk w zamku drzwi kierowcy. Zsynchronizowanie nadajnika zdalnego sterowania następuje po włączeniu zapłonu."

Niestety, po wykonaniu tej czynności centralny zamek nie zaczął działać (zamykanie drzwi z panelu sterowania na centralnej konsoli tez nie działa).
No i teraz pytanie, czy czeka mnie wizyta w serwisie, czy może przyczyna jest jakaś banalna i da się to odblokować centralny w inny sposób.
Dodam tylko ze drzwi od kierowcy nie są fabrycznymi drzwiami - były wymieniane, przez co ich otwieranie/zamykanie nie działa z kluczyka. Może to ma jakiś wpływ na brak możliwości synchronizacji?
thejano
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 cze 2015, o 12:12
Silnik: 2.0T Z20LER


Re: Odblokowanie centralnego - sychronizacja kluczyka?

Postprzez drahe » 14 cze 2015, o 19:05

Dziwna usterka :o Centralny powinien działać jak wcześniej a już na pewno z przycisku konsoli.Sprawdź jeszcze raz dokładnie czy bezpiecznik wsadziłeś w odpowiednie miejsce.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odblokowanie centralnego - sychronizacja kluczyka?

Postprzez thejano » 14 cze 2015, o 19:48

Tak, zdecydowanie sprawdzałem bezpiecznik. W między czasie zadzwoniłem jeszcze do dealera, który sprzedawał mi auto. Mówił, ze miał to samo, gdy wymieniał akumulator i poprosił elektryka o "uzbrojenie" centralnego. Jutro ma mi dać znać szczegóły, także będę mógł napisać coś więcej.

Na szczęście auto stoi w garażu, a dopiero jutro będę rejestrował, także nie stanowi to póki co większego problemu.
thejano
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 cze 2015, o 12:12
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Odblokowanie centralnego - sychronizacja kluczyka?

Postprzez drahe » 14 cze 2015, o 20:07

Tak jak napisałem wcześniej nigdy nie miałem problemu z centralnym w Astrze h po wymianie aku lub zdjęciu klemy.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odblokowanie centralnego - sychronizacja kluczyka?

Postprzez elektron1234 » 15 cze 2015, o 20:07

Witam
Na 100 wsadziles bezpiecznik w inne gniazdo
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.