Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka poz.1

Moderatorzy: piotii, miranda

Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka poz.1

Postprzez woytek1989 » 14 cze 2015, o 12:33

Cześć,

Wymieniłem sobie radio seryjne na jednostkę multimedialna 2dinową i potrzebuje 12 v ale nie po zapłonie tak jak mam teraz ( po zgaszeniu silnika radio gaśnie)
tylko chcę aby radio przestało grać po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Gdzie to można znaleźć ??

do momentu wyjęcia kluczyka szyby elektryczne działają czyli gdzieś jest te nieszczęsne 12 v

opel astra H kombi przedlift 2006 r

Dziękuję za pomoc.
woytek1989
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 07:27
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka po

Postprzez umek19 » 26 gru 2015, o 22:34

Dawno ale odpowiem dla innych. W radiu masz stały plus wiec możesz podłączyć radio na stałe- musisz kupić przejściówke z miniiso na iso(takie maja zwykłe radia)lub ciąć kable. Zapalniczka jest na stałym plusie a podświetlenie zapalniczki działa tylko jak są zapalone swiatła więc to odpada. Plus po stacyjce znajdziesz w każdych drzwiach i progu(ja brałem z progu) kable czarny z jakimś paskiem ale nie pamiętam chyba czarny z zielonym - kable od szyb elektrycznych ale nie te grube bo one maja tez stałego plusa. Szczerze w tym samochodzie znaleść plusa po stacyjce to problem bo w stacyjce go nie ma.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka po

Postprzez marb » 27 gru 2015, o 18:02

Nie za bardzo rozumiem problem. Do oryginalnego radia przecież jest doprowadzone stałe napięcie. U mnie radio można włączyć zawsze.
Poza tym jakby co, to 12v na stałe jest w gniazdku zapalniczki.
marb
Starszy kierowca
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 12:16
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka po

Postprzez umek19 » 27 gru 2015, o 18:22

wlasnie bo jest problem znaleść w tym samochodzie plus po zapłonie(stacyjce) i nikt tego nie zrozumie kto go nie szukał osobiście, kolega elektryk szukał tego i nie znalazl(nie chciało mu sie a miał podłaczyc CB radio) najłatwiej plus po stacyjce wziąść z przewodow z progu samochodu lub drzwi tam jest plus po zapłonie ale cienki, jak ktos chce podlaczyc cb radio itp to trzeba zastosowac przekaznik i wziaść grubego plusa z radia lub zapalniczki i sterowac nim przekaznikiem plusem po stacyjce, ja podłączalem Parrot'a(wyśmienita sprawa mam radio cd30 a teraz mam usb, bluetotch, ladowarke usb, zestaw glosnomówiący z wybieraniem głosowym , moge puszczac dzwiek przez bluetotcha np. z tableta komorki czy nawigacji i tez potrzebowałem plusa po stacyjce, kazdy mowił weź z zapalniczki lub podswietlenia schowka- a tam jest stały plus, weź z podswietlenia zaplaniczki a ono zapala sie jak sa zapalone swiatla ( mam ustawione dzienne wariant 5 i tu nie zapala sie podswietlenie i pozycyjne)
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka po

Postprzez drahe » 28 gru 2015, o 20:52

umek19 napisał(a): musisz kupić przejściówke z miniiso na iso(takie maja zwykłe radia)lub ciąć kable.


Nie mini iso tylko przejściówka FAKRA - ISO

umek19 napisał(a):Zapalniczka jest na stałym plusie a podświetlenie zapalniczki działa tylko jak są zapalone swiatła więc to odpada.


Podświetlenie zapalniczki jest właśnie na plusie po zapłonie i jak najbardziej można sobie go wykorzystać.
Nie ma nic wspólnego czy światła są zapalone czy nie.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka po

Postprzez umek19 » 28 gru 2015, o 21:25

Jakoś u mnie i nie tylko w astrze h podświetlenie zapalniczki(sprawdzone w wielu astrach) nie jest po zapłonie, a zapala się gdy podświetlany jest panel od nawiewów/klimatyzacji bo kiedy ma zapalać się licznik akurat można ustawić komputerem(po załonie lub zapaleniu świateł) więc to nie może być regułą----- włącz światła dzienne program 5 z przodu i z tyłu , licznik po zapłonie i zobacz czy zapalniczka się podświetli
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Potrzebne 12v przed zapłonem po przekręceniu kluczyka po

Postprzez drahe » 28 gru 2015, o 21:42

Mam 5 wariant ustawiony z przodu i tyłu :D
Generalnie w Oplu zasada jest taka:
Czewony kabel stały plus
Czarny plus po zapłonie
Brązowy masa.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.