Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne spalanie chwilowe 1.9 CDTI 150PS

Moderatorzy: piotii, miranda

Dziwne spalanie chwilowe 1.9 CDTI 150PS

Postprzez Didus » 7 lip 2015, o 22:24

Witam,
Choć to mój debiut na forum to odrazu sie zwracam z pytaniem czy ktos się spotkał z takimi objawami w astrze 1.9 CDTI 150 PS....
Wiem że ktoś może napisac szukaj na forum ale właśnie dlatego piszę że nie mogę się doszukać jednoznacznej odpowiedzi choć wiele wątków sie przewija.

Mianowicie auto podczas normalnej jazdy wskazuje prawidłowo zależnie od obciązenia 4--6-8-10-12-15 l /100km
Na wolnych obrotach również prawidłowo między 0.5 a 0.9 zależnie czy silnik rozgrzany czy zimny.
Ale wystarczy że chcę delikatnie dodawać gazu powiedzmy na postoju to w pierwszym momencie wyskakuje w ułamuku chwili 30-50-czy nawet 80 l/100km ! a następnie już prawidłowo 2-3l/100km
Podobnie jest gdy jadąc odpuszę gaz to w pierwszym momencie pojawiają się prze ułamek chwili kosmiczne wartości na poziomie nawet ostatnio zaobserwowane 200l/100km oczywiście to jest przez chwilke potem zaraz wskakuje realne wartości 0.0 podczas jazdy.
Nic jeszcze nie robiłem ale nie chcąc robić niepotrzebnej roboty i zastanawiam się co moze być przyczną i czego się czepić?:)... czy może coś nie tak z pedałem gazu?
Czy moze z jakimś innym czujnikiem ?
Auto zdaje sie zachowywać normalnie w sensie dawkowania paliwa nie robiąc jakiś nie kontrolowanych wzrostów obrotów itp. ale komputer pokazuje bzdury nie do zakceptowania dając do myślenia czy coś innego w zwiazku z tym nie szykuje sie do uszkodzenia...
Próbowałem odczytać w aucie jakieś błędy w tym temacie z komputera ale nic nie pokazło w tym temacie.
Didus
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 21:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Dziwne spalanie chwilowe 1.9 CDTI 150PS

Postprzez mirash » 12 lip 2015, o 10:22

Mam to samo (silnik 1.9 120km bez dpf) ale tylko podczas delikatnego hamowanie np. podczas delikatnego hamowanie przy dojeżdżaniu do świateł. Komputer wskazuję na dosłownie sekundę dziwne wartości wachające się od 35l/100 do nawet +100l/100km a po chwile wracają normalne wartości spalania.. też nie wiem co to może być. Może czujnik ciśnienia paliwa albo zawór ciśnienia paliwa.. Jak coś Ci się uda ustalić daj znać.
mirash
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 19:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne spalanie chwilowe 1.9 CDTI 150PS

Postprzez Didus » 12 lip 2015, o 11:24

No własnie sam równiez próbuję dojśc co może byc przyczyną bo jakoś nie mam żadnej podpowiedzi czego się by czepići zaczynam kąbinować...
Czyściłęm ostatnio przepustnice, i czujnik w kolektorze, EGR, DPF, ale to wszystko mimo że pomogło auto wrócić do lepszych osiągów nie pomogło na dolegliwość z dziwnymi objawami z wskazaniem chwilowym.
Pomyślałem również o pedale gazu czy coś w nim może się nie powycierało i będe chciał po niedzieli go wymontowac rozebrac i powyczyszczać itd.
Apropo tych objawów to jeszcze zauważyłem taki objaw że jak np jadę z górki gdzie moge auto dać na luz czego w sumie zazwyczaj się nie robi to wtedy róniez wskazanie chwilowe wariuje i pokazuje dzwne wartości od 3 do 30 l/100km, ale jak już się zatrzymam to jest normalne wskazanie 0.6-0.7l.
Można by przypuszczać że to dziwne wskazanie moze by mieć coś wspólnego z odczytem prędkości jak by coś gdzieś na łączach czy podczas wibracji nie łączyło, ale czy jest jakiś czujnik zamontowany w skrzyni?
Wyciągam takie podejrzenia gdyż wcześniej tego nie miałem a jakiś czas temu wyciągałem skrzynię aby zmienić wysprzęglik i moze coś nie tak zostało spokładane i nie łączy...
Napewno jak się uporam z tym to napisze na forum ale fajnie by było jak by ktos coś mógł podpowiedzieć co bym nie robierał każdego czujnika w aucie. :)
Didus
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 21:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Dziwne spalanie chwilowe 1.9 CDTI 150PS

Postprzez szmic » 12 lip 2015, o 11:47

pytasz o czujnik na skrzyni, sprawdź tu: http://www.skrzynie.com.pl/skrzynie-bie ... l#predkosc
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Dziwne spalanie chwilowe 1.9 CDTI 150PS

Postprzez Didus » 12 lip 2015, o 22:13

Dzieki za podpowiedź co do miejsca umieszczenia czujnika w skrzyni ale jak z tego rozumie to raczej nie posiadam owego czujnika gdyż napewno posiadam ABS więc z tego jest odczytywana prędkość, no chyba że coś źle zroumiałem...
Didus
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 21:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Dziwne spalanie chwilowe 1.9 CDTI 150PS

Postprzez Didus » 16 lip 2015, o 18:03

Witam,
Zgodnie z obietnicą piszę czy coś się zmieniło po czyszczeniu pedału gazu ale niestety nic to nie dało.
Nadal jestest ten sam objaw.
Już nie mam pomysłu czego się czepić...? :(
A może coś nie tak z odczytem prędkości z ABS, czyli z czunikami przy kołach? może one wprowadzają jakieś błędy do komputera.
Jak już wspomniałem najbadziej widocze efekty są jak podczas jazdy gdy na chwilę wysprzęglę silnik to jest istny cyrk wartości na spalaniu chwilowym l/100km.
Didus
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 21:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.