Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Napinacze pasów - wymiana

Moderatorzy: piotii, miranda

Napinacze pasów - wymiana

Postprzez Szarn » 15 lis 2015, o 21:12

Witam.
Nie znalazłem tematu dot, bezpiecznej wymiany napinacza, wiec proszę o pomoc.
Wymieniłem fotel kierowcy ze zniszczoną "mechaniką" w Opel Astra H Twinport 1.6 wer. Elegance 2004r. na inny sprawny, jednak okazało się, że mam wystrzelony napinacz pasów i kontrolka na zegarze się świeci. W tym starym fotelu napinacz mam sprawny.
No więc Jak bezpiecznie przeprowadzić podmianę tych napinaczy? Podobno trzeba użyć jakiejś zawleczki przed próbą zdjęcia sprawnego napinacza by też nie wystrzelił.., niesety nie mogę znaleść nigdzie informacji i lokalizacji dla tego zabezpieczenia, co i jak w pierwszej kolejności odkręcać/wybijać też nie wiem:(. Czy ktoś mógłby udzielić jakichś wskazówek?
Szarn
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 09:21
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Napinacze pasów - wymiana

Postprzez Szarn » 16 lis 2015, o 18:48

Naprawdę nikt nie wie jak sie do tego zabrać?, czy może chodzić o włożenie jakiejś zawleczki w to miejcce co na zdjęciu?
https://drive.google.com/file/d/0B979-uLk8V_ZYUc2Z0tBZHc4Xzg/view?usp=sharing
Szarn
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 09:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Napinacze pasów - wymiana

Postprzez ziomson » 15 gru 2015, o 18:16

Zawleczka to w starych napinaczach. Tutaj wystarczy, że odepniesz akumulator poczekasz 5 minut i możesz odkręcać napinacz. :)
ziomson
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 10:15
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.