Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przeciwmgielne przod-problem

Moderatorzy: piotii, miranda

Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez artus » 16 lis 2015, o 22:33

Witam forumowiczów:) Otóż mam problem z światłami przeciwmgielnymi przód ,do rzeczy.
Gdy chce je włączyć kontrolka się świeci ale one nie działają co może być?bo pierwsze co to bezpiecznik ale skoro kontrolka świeci to czy to może być bezpiecznik?Sprawdziłem pod maska bezpiecznik od przeciwmgielnych 15 i jest dobry ale na schemacie bezpieczników zobaczyłem ze jest tez taki przekaźnik od nich i może on jest zepsuty ale ja sam nie wiem bo nie mam możliwości tego sprawdzenia.jak ktoś by coś wiedział na ten temat proszę o porady.I co powiecie tez abym założył żarówki LED na halogeny bo są tam h11.
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez artus » 17 lis 2015, o 17:47

pomoze ktos? napewno ktos ma wieksze pojecie niz ja z gory dziekuje:)
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez szmic » 17 lis 2015, o 19:19

zakładam że przekaźnik jest sprawny więc spróbuj na początek całkowicie odpiąć akumulator na kilka minut, jeżeli nie pomoże trzeba sprawdzić przekaźnik K4, piszesz o żarówkach h11 w halogenach czy oby na pewno u mnie wchodzą h3
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez artus » 17 lis 2015, o 22:16

No bede musial sprawdzic ten przekaznik ale kiedys dzialaly mi normalnie nie wiem co sie stalo hmm.A zarowki na 100% h11 sprawdzalem i wiem pewnie dlaczego ,bo jest zderzak od wersji opc i halogeny tez inne niz w normalnej wersji bo opc ma juz troche inne:)
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez drahe » 22 lis 2015, o 08:49

Podmień przekaźnik od kompresora klimatyzacji jest taki sam.Chyba ze masz klimatronik z kompresorem bezsprzeglowym to wtedy ten przekaźnik nie występuje.
Zresztą jaki problem sprawdzić czy przekaźnik jest sprawny.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez artus » 22 lis 2015, o 14:12

no kurcze wlasnie mam klimatronik ale jaki to nie wiem heh i jest problem bo nie jestem w polsce i nie mam narzedzi zeby to sprawdzic:)ale przezyje bo na swieta zjezdzam do polski podjade do eltromechanika:)ale dzieki za podpowiedz
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez drahe » 22 lis 2015, o 14:25

Otwórz skrzynkę bezpieczników i zobacz czy masz przekaźnik K11 dokładnie taki sam jak K4 od przeciwmgielnych.
Jeszcze inaczej jak włączasz przeciwmgielne słyszysz stukniecie przekaźnika?
Możesz poprosić druga osobę o pomoc która będzie wciskala przycisk.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez artus » 24 lis 2015, o 05:30

nie wlasnie nie slychac tego stukniecia przekaznika.A skoro przekaznik jest walniety bo na to wychodzi to dlaczego zielona kontrolka sie zapala jak włączam?
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Przeciwmgielne przod-problem

Postprzez drahe » 25 lis 2015, o 22:23

Ta kontrolka się zapali nawet jak nie masz instalacji pod halogeny, wystarczy że w zegarach ustawisz że halogeny są.
Napisz mi czy jak wyciągniesz bezpiecznik od halogenów na wyświetlaczu będziesz miał komunikat "sprawdź halogen lewy/prawy"
Ale może być opcja że nie masz aktywowanych komunikatów o spalonych żarówkach :(
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.