Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Moderatorzy: piotii, miranda

Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez AroArkadio » 19 kwi 2016, o 14:14

Witam wszystkich!

Mój pierwszy post na forum :). Otóż:

Pod koniec tego miesiąca lub na początku przyszłego będę chciał zakupić Astrę w wersji Twin Top. Zgłębiam już temat ogłoszeń od jakiegoś czasu i oglądam dużo zdjęć. Zauważyłem że w niektórych Astrach w tej wersji szczeliny w tylnej klapie są nieraz niespasowane dobrze (np większa po lewej, mniejsza po prawej. Rozumiem że to może oznaczać, że albo auto było bite w tył albo to naturalna kolej rzeczy z powodu otwieranego dachu. Wiem, że takie egzemplarze będę musiał obejrzeć bardziej wnikliwie ale chciałbym wiedzieć czy można to spasować lepiej przy wizycie u mechanika? Czy powinienem takie egzemplarze omijać czy się tym nie przejmować zbytnio?

Pozdrawiam forumowiczów serdecznie.

Arkadiusz.
AroArkadio
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:04


Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez umek19 » 19 kwi 2016, o 23:48

Miałem kilka kabrioletów w swoim życiu i wiem jedno, taki samochód powypadkowy to duże problemy - jednym jeżdziłem 4 lata i byłem szcześliwy drugim pół roku i pozbyłem się go bo...., było kilka tematów twin top na forum poruszanych i finał nie był happy endem, utrzymanie takiego samochodu kosztuje a naprawy to może być koszmar - nie każdy mechanik będzie go chciał naprawić. Jeśli kupisz auto w dobrym stanie to na pewno sprawi wiele frajdy. Nierówne szczeliny moga oznaczać problemy które były albo które bedą.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez AroArkadio » 20 kwi 2016, o 00:01

Dzięki za odpowiedź. Krótko i zwięźle.
A orientujesz się może jak z silnikami benzyna, bo o dieslu już słyszałem że lubi psikusy robić. Mam na oku 1.6 16v 116km (buda wygląda całkiem prosto).
Jakieś problemy większe?
Zaznaczam że nie będę gazował go i jeżdżę spokojnie.
AroArkadio
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:04

Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez umek19 » 20 kwi 2016, o 12:50

samochód jest PIĘKNY ,bo ten dach w cabrio to 5 silników elektrycznych, 8 siłowników hydraulicznych , 13 czujników...
tak powinien wygladać https://www.youtube.com/watch?v=nWk6qmqukak
a to sie psuje https://www.youtube.com/watch?v=z2W1xRK ... J_sYYwn9yQ

viewtopic.php?f=7&t=3300&p=14362&hilit=twin+top#p14362
viewtopic.php?f=7&t=3611&p=15206&hilit=twin+top#p15206

Silnik jaki kupisz taki bedzie i diesel i benzyna ma swoje wady i zalety, cabrio raczej nie maja duzo "nalatane" . Na pewno nawet z klimą włączona nie da sie stać w korku z otwartym dachem przy +30 i wiecej stopniach na podwórku, ale da sie jechac w deszcz z otwartym dachem ale tak przynajmniej 90km/h wtedy nie pada do środka, najfajniej jeżdzi sie w nocy.
W astrze IV - cascada- znowu jest "szmata" na dachu. Jak bedziesz kupował to targuj sie - oglądajacych takie auto wielu a kupujacych brak.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez AroArkadio » 20 kwi 2016, o 19:38

Problem z flapami znam, wiem że montują tam plastikowe zębatki i na ibeju można zakupić z metalu. Auta szukam niebitego i niejeżdzonego po naszych "pięknych" drogach i tylko benzyna. Znalazłem jedną po lifcie (2009) na full opcji (łacznie z orginalnym wooferem, aux-em i start stopem w rudej skórze) tylko drogo trochę (23,900) no i kolor nie ten (srebro). Ale prezentuje się prosto. Hmm, jak nic nie wpadnie na necie w tym czasie (choć liczę na jakąś czarną) to pojade ją obejrzeć.
AroArkadio
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:04

Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez AroArkadio » 20 kwi 2016, o 19:42

Aha a dla wszystkich posiadających już Twin top-a, znalazłem fajny kontroler do dachu:

http://www.mods4cars.com/sms/shop/index ... view&id=87
AroArkadio
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:04

Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez frenzos » 26 kwi 2016, o 07:42

Nie ryzykuj zakupu takiego auta. Jak dach Ci się kiedyś w deszczu nie zamknie to zrozumiesz o czym mowa.
frenzos
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 07:40

Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez AroArkadio » 26 kwi 2016, o 18:46

Jednak zaryzykuję ;)

Ps. Kolega od ogłoszenia chyba czyta to forum bo cena nagle wzrosła o 1000 zł w górę :D
AroArkadio
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:04

Re: Odstająca tylna klapa Astra Twin Top pytanie

Postprzez sathidar » 5 maja 2016, o 10:18

Jeśli Ci odstaje klapa to pewnie auto jest po dzwonie i tyle. Nie pchałbym się w to, bo będą same problemy z tego.
sathidar
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 10:16


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.