Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum

Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Części do Opla Astra H

Ustawienie SAS - położenie kąta skrętu kierownicy

Moderatorzy: piotii, miranda

Ustawienie SAS - położenie kąta skrętu kierownicy

Postprzez Antonio » 4 mar 2018, o 20:55

Witam forumowiczów.

Wymieniłem kierownicę na multifunkcyjną, po złożeniu wszystko było ok, lecz po krótkiej jeździe wyskoczył błąd czujnika skrętu kierownicy. No cóż podłączyłem opcoma, wszedłem w opcję kalibracji skrętu, kierownica na wprost i aktywuj. nic się nie działo. kliknąłem jeszcze raz ale tym razem kręciłem kierownicą jak na niektórych filmach było opisane - niestety SAS - NO.
I tak wielokrotnie bez powodzenia, błąd występuje nadal...

W dniu wczorajszym w blokach pomiarowych sprawdziłem kierownicę a tu 2058 stopni na prostej kierownicy !?
Nigdzie nie ma poradnika jak krok po kroku wykonać kalibrację, może ktoś pomóc ?

Edytowane:

Udało mi się skalibrować czujnik ale o dziwo na skręconych kołach w lewo o jeden obrót kierownicą.
Wszedłem i skalibrował jak na zdjęciu. Błędy pokasowane, po ruszeniu wszystko ok skręcam ostro w prawo i znowu błąd, jakby był po za zakresem. Jak skonfigurować aby koła były na wprost ? jak skręce na wprost to SAS jest po za zakresem i nic się nie dzieje podczas kliknięcia AKTYWUJ.
Załączniki
sas.png
sas.png (40.59 KiB) Przeglądane 2239 razy
Antonio
Kierowca

Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Ustawienie SAS - położenie kąta skrętu kierownicy

Postprzez Patrykus » 4 mar 2018, o 21:40

skąd teraz wiadomo co tam kolega naknocił przy tej wymianie powinno obyć się bez kalibracji, może coś uszkodziłeś w okolicy cima, podpowiem tylko że w oknie programu po naciśnięciu "aktywuj" powinien być komunikat co robić dalej, kalibrację można zrobić bez fejsa samą kierownicą i na pewno nie tak jak piszesz - jest do tego procedura i poradnik w necie widziałem na innym forum wystarczy dobrze poszukać
Patrykus
Starszy klubowicz

Silnik: 1.8 Z18XER

Postprzez Antonio » 4 mar 2018, o 21:54

Moze przekręcił mi sie przez nieuwagę ?
Czy kolega jest pewny ze proces kalibracji po odłączeniu akumulatora działa w astrze 3 ? Wydaje mi sie ze poradnik o którym wspomniano tyczy sie do vectry.
Antonio
Kierowca

Postprzez Patrykus » 4 mar 2018, o 22:55

nie wiem jak jest w Vectrze, kalibracja kierownicą działa w AH, MA, ZB sprawdziłem osobiście i nie odpina się akumulatora do jej zrobienia, nie ma takiej potrzeby
Patrykus
Starszy klubowicz

Silnik: 1.8 Z18XER

Postprzez Antonio » 5 mar 2018, o 04:45

Tak jak wspomniałem możliwe ze przekręciłem ta tarczkę w cimie. Teraz pytanie... jak ja ustawić centralnie na środku ? Podczas kręcenia słychać jakieś kliknięcie ? Nie chce zrobić tak ze po przekręceniu zerwe taśmę, czy ona ma jakiś zapas ?
Antonio
Kierowca

Postprzez marioforever » 25 lis 2019, o 22:15

Na obudowie cima jest instrukcja po zlozeniu krecisz srodkowym kulkiem w cimie w prawo az poczujesz opor pozniej 2,5 obrotu w lewo i powinno byc ustawione na 0 mozliwe ze trzeba jeszcze pozniej zeobic kalibracje kata lub nie wiem dokladnie jitro bede sprawdzal.
marioforever
Nauka jazdy

Silnik: 1.6 Z16XER

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia