Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

CD70 Zakłócenia podczas dodawania gazu AUX Bluetooth

Moderatorzy: piotii, miranda

CD70 Zakłócenia podczas dodawania gazu AUX Bluetooth

Postprzez Shavo » 6 wrz 2020, o 17:50

Cześć. Kupiłem od chińczyków taki adapter BT https://pl.aliexpress.com/i/32795045802.html. Gra to zaskakująco miło...do czasu aż nie odpali się silnika. Zasilane to jest poprzez przewód USB napięciem 5 V. Moje radio to Oplowskie CD 70. Z niego mam wyprowadzony przewód Jack 3,5 mm, który podłączony jest do adaptera BT. Mój problem polega na tym, że po odpaleniu silnika z głośników zaczynają wydobywać się trzaski nasilające się wraz z dodawaniem gazu. Problem ten nie występuje przy zasilaniu tego gadżetu z powerbanka.
Z tego co mi się udało ustalić to mam problem z pętlą masy (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Myślę, że wynika to z tego że chińczyk zastosował jedną masę dla przewodu Jack i zasilania adaptera. Do tej pory próbowałem następujących rzeczy:

1.Zasilałem adapter za pomocą 2 ładowarek samochodowych, przetwornicy DC/DC 12V/5V oraz poprzez stabilizator napięcia 7805 z dwoma kondensatorami na wejściu i wyjściu.
2.Brałem zasilanie bezpośrednio z kostki radia (przed radiem).
3.Zasilanie pociągniete bezpośrednio z płytki PCB radia.
W każdym z powyższych przypadków próbowałem jeszcze stosować filtr antyzakłóceniowy kupiony na allegro (wpinany w przewody zasilania). Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ? Nie chce stosować filtrów wpinanych na przewód jack, ponieważ obcinają pasmo.
Shavo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 cze 2020, o 13:37
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: CD70 Zakłócenia podczas dodawania gazu AUX Bluetooth

Postprzez mnk765 » 7 wrz 2020, o 08:20

obwód AUX w CD70 ma pływającą masę i jej zwarcie do masy radia powoduje dziwne problemy. Najprościej używać adaptera BT z wbudowanym akumulatorkiem.
Możesz spróbować separować sygnał kondensatorami separującymi ale wątpię żeby to pomogło. Jak potrafisz to możesz też spróbować wpiąć się z modułem BT bezpośrednio w miejsce TDA8578.
mnk765
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 maja 2019, o 14:08
Lokalizacja: DW

Re: CD70 Zakłócenia podczas dodawania gazu AUX Bluetooth

Postprzez Shavo » 7 wrz 2020, o 20:15

Co to znaczy, że "obwód ma pływającą masę" ? Właśnie nie chcę używać BT z akumulatorem. Jest to niepraktyczne (a przecież po to montuje się BT), a do tego według mnie nie jest najlepszym pomysłem trzymanie chińskiego akumulatorka w samochodzie nagrzanym do kilkudziesięciu stopni :) Mogę spróbować wlutować się w ten układ scalony. Próbowałeś czegoś takiego ? Nie zaburzy to pracy układu ?
Shavo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 cze 2020, o 13:37
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: CD70 Zakłócenia podczas dodawania gazu AUX Bluetooth

Postprzez mnk765 » 10 wrz 2020, o 10:59

pływającą czyli oddzieloną od masy zasilania i innych obwodów.
od dawna się zabieram żeby to zrobić ale wciąż czasu brakuje ;)
mnk765
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 maja 2019, o 14:08
Lokalizacja: DW

Re: CD70 Zakłócenia podczas dodawania gazu AUX Bluetooth

Postprzez Shavo » 13 wrz 2020, o 22:58

Nie do końca wiem jak by miała być oddzielona masa skoro jest doprowadzona do radia. W każdym razie to już nieistotne. Wymontowałem akumulator i wyczyściłem doprowadzenia mas do nadwozia oraz przyłączenia mas do klemy minusowej akumulatora. Niby pierdoła, a pomogła :)
Shavo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 cze 2020, o 13:37
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.