Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Luźna dźwigienka linki hamulca ręcznego na zacisku

Moderator: piotii

Luźna dźwigienka linki hamulca ręcznego na zacisku

Postprzez makos » 17 maja 2014, o 23:38

Witam.
W Astrze H GTC 1.9 CDTi 150 PS nie działał mi lewy ręczny. Po oględzinach winowajcą okazała się zatarta linka. Niestety to nie załatwiło problemu ponieważ na lewym zacisku dźwigienka od linki hamulca ręcznego jest zupełnie luźna. Po zdjęciu sprężyny odciągającej mogę swobodnie poruszać dźwignią co jak wiadomo nie jest normalne, ponieważ powinna odbijać nawet z tytułu wywieranego ciśnienia na tłoczek (tak jest w sprawnym prawym zacisku). Regenerowałem już zaciski w innych autach jednak nigdy w Oplu. Chciałbym się przygotować do naprawy lub ewentualnie w ostateczności do zmiany całego zacisku stąd moje pytanie czy po przedstawionych faktach jesteście w stanie stwierdzić czy może to byc usterka do usunięcia czy niestety sam muszę dokonać oględzin przez rozebranie zacisku? Być może jakiś z elementów mechanicznych odpowiedzialnych za przeniesienie siły z dźwigienki na tłoczek uległ uszkodzeniu, chyba że wiecie coś o takich problemach?
makos
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 23:36
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.