Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przestawiona kierownica

Moderator: piotii

Przestawiona kierownica

Postprzez ziomal » 10 sie 2014, o 13:51

W piątek miałem wymieniany CIM jak odbierałem auto było ciemno i nie zwróciłem uwagi natomiast dzisiaj podczas jazdy zauważyłem przestawienie kierownicy o jakieś 5stopni (na oko), domyślam się, że na pewno ma to związek z tą wymianą tylko pytanie czy kierownica krzywo przykręcona czy może zapomniał skalibrować w CIMie? Gościu wczoraj niestety wyjechał na urlop na 2tyg więc też nie będę go męczył przez telefon a może byłbym sam w stanie to naprawić, gdyby nie chodziło o kalibracje tech'em.
ziomal
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 16:45
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Przestawiona kierownica

Postprzez lewtaklukasz » 4 sty 2015, o 20:39

Też miałem wymieniany moduł CIm to czesta przypadlosc tego modelu. Nie jest to przestawienie spowodowane niczym innym jak źle wsadzoną na frezy kierownicą. Można to sprawdzić. Przedręć w lewo do końca kierownicę od wyprostowanej i policz ile obrotów zrobiłeś i mniej więcej stopni, i zrób to samo od wyprostowanej na równo kierownicy w drugą stronę. Jeśli nie jest równa ilość obrotów na lewo i na prawo to znaczy : przekręcona kierownica na frezach.
Pozdrawiam. :)
lewtaklukasz
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 sty 2015, o 19:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.