Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

scinanie tylnych opon

Moderator: piotii

scinanie tylnych opon

Postprzez lukaszzz0804 » 1 paź 2014, o 18:25

witam, mam problem kupilem astre hatchback 2005 r. zrobilem 25 tys. km. i '' zjadlo'' mi bieznik na tylnych oponach od srodka a kupilem nowe. bylem u mechanika zeby ustawic zbieznosc ale uslyszalem ze jest to nie mozliwe. A znowu kolega ktory skonczyl szkole mechaniczna powiedzial mi ze mozliwe ze to przez lozyska bo hucza.poratujcie prosze ;) :idea:
lukaszzz0804
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 18:00


Re: scinanie tylnych opon

Postprzez sparspar » 1 paź 2014, o 20:30

.... za duże cisnienie w kołach albo opony umierają. Podaj lepiej co masz za opony(firme) i rok produkcji-to wszystko jest na oponie....a może tylni hamulec nie odpuszcza i ciagniesz koła :) .Innej mozliwosci nie widzę....
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez lukaszzz0804 » 1 paź 2014, o 20:43

dzieki 8-) opony mam nowe goodyear eagle f1 205/55 r 16 tzn. byly nowe bo teraz od wewnatrz az druty wyszly na obu. a co do jazdy na recznym to zbyt dlugo prawko mam aby tego nie odroznic bo juz 14 lat. tylko na mechanice nie znam sie ani troche. a cisnienie w kolach mam jak podane w ksiazce wiec nie mam bladego pojecia co to moze byc. :/ ewentualnie te lozyska o ktorych wspomnial kolega. ale moze ktos cos jeszcze doradzic?
lukaszzz0804
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 18:00

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez loomisti » 1 paź 2014, o 22:49

hm... to opony scinają ci się na środku(opony) czy od wewnętrznej strony opony (przy tarczach?).
jeśli pierwsza opcja to w sumie nie widze innej opcji niż to co pisal ci sparspar - za duże ciśnienie w oponie.
jesli opcja druga to jak dla mnie - "negatyw" :D
- masz ids'a ?
- jeździsz z obładowanym tyłem?
Nie widze związku łożysko(koła)-ścieranie wewnętrznej strony opony. Raczej obstawiałbym problem z belką.
loomisti
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 wrz 2012, o 14:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez lukaszzz0804 » 2 paź 2014, o 12:36

Ta 2 wersia a problemy z belka to zapewne jakies ogromne koszta? :/ a co to jest ten ids?
A jezeli chodzi o obladowany samochod to raczej nie bo z tylu jezdzi moj 2 letni syn tylko :p
opony scieraja sie od wewnetrznej strony dzieje sie tak na obu tylnych oponach.a jeszcze zapomnialem dodac ze dzis zaopserwowalem ze stoja obydwa kola jakby w delikatnym pochyle gora kola idzie do wewnatrza dol do zwenatrz. :o
lukaszzz0804
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 18:00

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez loomisti » 2 paź 2014, o 13:19

czyli tak jak napisalem - negatyw. u ciebie wychodzi na to, że jest zbyt duży ujemny kąt pochylenia koła.

krzywa belka.
ew. czop(ale raczej bym to odrzucił, jeśli na obu oponach w miarę równo ściera)
powodów może być pewnie jeszcze więcej, pogoogluj bo temat (niekoniecznie w astrze) dość oklepany.
loomisti
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 wrz 2012, o 14:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez sparspar » 2 paź 2014, o 14:25

Najlepiej jakbyś wstawił fotki tych opon-obejrzymy je ...... Kiedyś mojemu koledze skakał samochód... Pytam sie co z ciśnieniem w oponach?- A on na to, że dobre...
Okazało sie , że zamiast 2,3 bar napompował 3,2 bar :)

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez tuszok » 3 paź 2014, o 09:52

Prawdopodobnie tylna belka do regeneracji bądź wymiany. Jak jeździsz to nie "trzeszczy" z tyłu auta bądź stuka itp? Belka mogła zostać uszkodzona na trzy sposoby:
1. Naturalne zurzycie = duży przebieg
2. Auto woziło ciężkie przedmioty, dużo holowało obciążoną przyczepkę, ktoś ostro jeździł po dziurawych drogach itp (jednym słowem ktoś nie oszczędzał auta)
3. Wypadek - krzywa belka
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez lukaszzz0804 » 4 paź 2014, o 10:29

Tak auto posiada hak ale ja akurat nic nie wozilem ciezkiego a I jezdze po bruku duzo bo akurat takich drog jest u mnie sporo a przebieg mam udokumentowany obecnie na 185 tys. Fotke wrzuce dopiero w poniedzialek. A jezeli to belka to ktos sie orietuje jaki koszt naprawy tego mozna sie spodziewac? A tak zapomnialem dodac ze czasami cos mi trzeszczy mialem kiedys taki przypadek ze mi podobny odglos wydawal jak swozen wahacza.Tylko ze wlasnie tym razem ten odglos jest wlasnie gdzies z tylu.
lukaszzz0804
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 18:00

Re: scinanie tylnych opon

Postprzez tuszok » 4 paź 2014, o 22:46

99% belka przynajmniej do regeneracji.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Następna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 84 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.