Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H GTC - dziwny dzwięk

Moderator: piotii

Astra H GTC - dziwny dzwięk

Postprzez Walus28 » 3 sty 2015, o 15:45

Witam,

Jestem posiadaczem Opla Astry H (Silnik: 1.9CdTi 88Kw/120Km) w wersji GTC z końcówki roku 2005. Autko ma przejechane prawie 190tys km. Samochód posiadam od około dwóch miesięcy i problem, który zaraz opisze jest już od początku. W pierwszych dniach po zakupie po prostu tego nie słyszałem ale pewnego dnia wyłączyłem radio i zacząłem nasłuchiwać dzwięku silnika jednak wraz z nim słysze jeszcze inny dość dziwny dźwięk. Ciężko nazwać/opisać owy odgłos dlatego załączam film. Dodam, że dzwięk narastra wraz ze wzrostem prędkości (ponad 100km/h jest już na prawde słyszalny) i nie ma znaczenia jakie są obroty czy bieg. Również jeśli sie go wysprzęgli to odgłos sie nie zmienia dlatego podejrzewam wszelkie elementy mocowania koła, być może łożysko? Cięzko stwierdzic skąd na prawde wydobywa się odgłos dlatego tak mnie to irytuje i zdaje się na waszą pomoc za którą z góry dziękuje.

https://www.youtube.com/watch?v=DW8WL6c-JdQ
Avatar użytkownika
Walus28
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 15:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Astra H GTC - dziwny dzwięk

Postprzez mateusz » 3 sty 2015, o 17:06

rozumiem ze chodzi Ci o to huczenie. bardzo slyszalny jest w kabinie. jesli chcesz sprawdzic czy to lozysko wez go na podnosnik i kazde kolo osobno krec i bedziesz slyszal ktore huczy. jesli nie huczy to problem jest gdzie indziej.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Astra H GTC - dziwny dzwięk

Postprzez Walus28 » 3 sty 2015, o 17:12

Chodzi mi o dźwięk, który najlepiej słychać gdy auto jest na luzie podczas jazdy (od 0:22 do 0:30 na filmiku)
Avatar użytkownika
Walus28
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 15:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.