Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Luz w przednim lewym kole

Moderator: piotii

Luz w przednim lewym kole

Postprzez MISIEK13111981 » 13 mar 2015, o 17:52

Witam wszystkich, dzisiaj byłem na przeglądzie i diagnosta stwierdził luz w kole. Byłem pod samochodem razem z nim i widać było jak by minimalny przeskok koła. Tak na oko nie było widać żeby coś miało luz, albo było odkręcone. Zasugerował że może być odkręcona piasta, albo jest luz na łożysku. Czy jest tam śrubą trzymająca łożysko, czy piasta jest razem z łożyskiem i czy można spróbować ją dokręcić ?
Druga sprawa, która mnie zaniepokoiła przed przeglądem to że przy prędkości 80 km, wchodząc w zakręt i ostro przyhamowując tak jakby auto dostawało bicia, czy możliwe że luz na łożysku przy hamowaniu załączało by delikatnie ABS. Jadąc prosto i hamując nie ma żadnego bicia, auto jedzie prosto, nic nie huczy żeby wskazywało na uszkodzone łożysko. Jak to sprawdzić ? Pozdrawiam.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Luz w przednim lewym kole

Postprzez tuszok » 13 mar 2015, o 18:43

Podnieś auto do góry i złap za koło jedną ręką u góry a drugą na dole i spróbuj poruszać kołem a nestępnie zrób to samo trzymając koło z przodu i z tyłu. Jeśli góra dół będzie sztywno a na boki będzie luz to końcówka drążka kierowniczego a jeśli góra dół będzie luz to łożysko. Przydało by się jeszcze wejść pod spód i jakąś breszką sprawdzić czy nie ma luzów na połączeniach wachacza ale raczej diagnosta by to widział.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Luz w przednim lewym kole

Postprzez MISIEK13111981 » 13 mar 2015, o 20:12

Luz był gdy szarpał kołem góra dól więc to chyba łożysko? Ja praktycznie nie mogłem dostrzec tego minimalnego przeskoku koła ale on to zobaczył. Nie wiem czy wymieniać, czy poczekać aż będzie słychać łożysko, bo chyba nie jest to jakieś niebezpieczne? Łożysko jest chyba razem z piastą więc pytanie jakiej firmy najlepiej kupić i czy ten luz może mieć wpływ na ewentualne nieprawidłowe działanie ABS przy hamowaniu na zakręcie?
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Luz w przednim lewym kole

Postprzez tuszok » 13 mar 2015, o 20:24

Jeśli jest spory luz to może mieć. Ja bym wymienił bo od tego dostaną po dupie inne elementy zawieszenia i jak będziesz zwlekał z wymianą to może się okazać, że będzie jeszcze do wymiany np końcówka drążka bądź sworznie wachacza bo się wybiją od luzu na łożysku. Występuje razem z piastą a co do firmy to nie orientuje się jakie robią dla tego auta.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Luz w przednim lewym kole

Postprzez MISIEK13111981 » 14 mar 2015, o 05:46

Dzieki za odpowiedz.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 80 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.