Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwny dźwięk/pisk w trakcie wolnej jazdy

Moderator: piotii

Dziwny dźwięk/pisk w trakcie wolnej jazdy

Postprzez czakol1981 » 3 mar 2023, o 22:53

Cześć. Prośba o radę. W ostatnim czasie zaobserwowałem dziwny dźwięk w trakcie wolnej jazdy (ruszanie, podjeżdżanie w korku, toczenie się samochodu - prędkość ok 10-15 KM/H). Dźwięk znika w momencie zwiększenia prędkości (już przy 30 km/h go nie ma). Przeprowadziłem też test na bocznej drodze (jedna osoba szła obok samochodu, ale nie udało się dźwięku wtedy usłyszeć, może powtórzę test raz jeszcze). Ciężko nawet zlokalizować skąd dochodzi ten dźwięk podczas jazdy w korku.
Jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem tarcze i klocki z przodu, ale to nie spowodowało, że dźwięk ustał (był słyszalny przed wymianą). Nieco ponad rok temu wymieniłem też tarcze, klocki i piasty z tyłu.
Astra H, 2011r, 1.6 Z16XER, 116KM.

Poniżej link do filmu jaki udało mi się nagrać jadąc w korku (proszę odtwarzać głośno):

https://www.youtube.com/shorts/06ifvLh2U40

Będę wdzięczny za każdą sugestię co może być przyczyną i gdzie tego szukać,

Dzięki,
czakol1981
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lis 2019, o 17:16
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Dziwny dźwięk/pisk w trakcie wolnej jazdy

Postprzez gryngol » 11 sty 2024, o 20:25

Miałem podobnie. Pisk podczas toczenia, przy ruszaniu, zwiększone mocno spalanie. itp. U mnie okazało się, że zblokował się zacisk na prowadnicy i cały czas jedno z kół tylnych hamowało. Po wymianie tarcz na nowe (klocek zjechał ją mocno), linek ręcznego, klocków, wymianie prowadnic zacisków, piski ustały, spalanie spadło o jakieś 2 L/100.
gryngol
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 19:38
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.