Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z hamulcami po wymianie tarcz, klocków oraz płynu ha

Moderator: piotii

Problem z hamulcami po wymianie tarcz, klocków oraz płynu ha

Postprzez vocus » 28 sie 2023, o 09:15

Witajcie,

Niedawno przeprowadziłem pełny serwis hamulców w moim samochodzie (Astra H GTC Z14XEP). Wymieniłem tarcze na przodzie na Zimmermann Coat Z (45045) w parze z klockami Zimmermann (14641). Z tyłu zamontowałem tarcze Zimmermann Coat Z (34366) oraz klocki Zimmermann (68537). Dodatkowo przeprowadziłem pełną regenerację zacisków i jarzm oraz wymieniłem płyn hamulcowy na oryginalny Płyn hamulcowy DOT 4+ od OPEL (93160363).

Po wymianie postanowiłem przeprowadzić wstępne dotarcie hamulców - kilkukrotnie rozpędzałem auto do około 60km/h, a następnie delikatnie wyhamowywałem do 0. Niemniej jednak, mimo tych działań, hamulce zachowują się bardzo słabo, zaczynając działać dopiero i to z nie wielką siłą przy końcu skoku pedału. Co więcej, pedał hamulca jest znacznie miększy niż przed serwisem.

Czy ktoś miał podobny problem lub wie, co może być przyczyną? Bardzo proszę o pomoc i sugestie.
vocus
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2023, o 09:13
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.