Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z spryskiwaczem

Moderator: piotii

Problem z spryskiwaczem

Postprzez mateusz90 » 21 lis 2015, o 18:56

Witam

Jestem nowy na tym forum jak zły dział to proszę o przeniesienie. Mianowicie posiadam Opel Astra 3 2007 1.9 cdti 120 KM problem wystąpił z spryskiwaczami przy próbie włączenia spryskiwaczy na przednią szybę płyn nie leciał na szybę tylko na ziemię w okolicy przedniego lewego koła pompę było słychać. Okazało się, że jakieś zwierze przegryzło mi 2 wężyki do przedniej szyby oraz tylnej ( po jakiś czasie również nie leciał płyn na tylną szybę). Bardzo długo nie mogłem się dostać do miejsca wycieku, aż w końcu doszedłem ściągnąłem lewe przednie koło wraz z plastikowym nadkolem. i był pogryziony przewód od spryskiwaczy. Jak odczepiłem ten wężyk od pompki spokojnie luźno wyszedł. Teraz mam taki problem czy można dostać taki wężyk i gdzie on dalej biegnie jak długi on jest czy trzeba rozbierać pod szybie ? Ma ktoś może schemat instalacji spryskiwacza ? albo jakieś zdjęcia jak tam się dostać ??




Pozdrawiam

Mateusz
mateusz90
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lis 2015, o 18:44
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Problem z spryskiwaczem

Postprzez szmic » 21 lis 2015, o 19:58

Po co tak kombinujesz , kup dwie redukcje do wężyka i wymień tylko odcinek od uszkodzenia do pompki, redukcje dostępne są praktycznie w każdym sklepie moto
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Problem z spryskiwaczem

Postprzez mateusz90 » 22 lis 2015, o 19:09

Tak myślałem ale jest taki problem, że nie wiem dokąd idzie ten wężyk z tego co zdołałem zobaczyć to tylko mam ten jeden element od uszkodzenia w stronę pompki a od uszkodzenie w stronę spryskiwaczy tego nie widziałem gdzie "uciekł".
mateusz90
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lis 2015, o 18:44
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Problem z spryskiwaczem

Postprzez umek19 » 7 sty 2016, o 02:51

Tak tylko wężyki w astrach są karbowane plastikowe i ciężko je połączyć. Też miałem podobny problem i dałem złączkę , wężyk i na to koszulke termokurczliwą taki mój patent bo nie znalazłem nigdzie innego pomysłu jak połączyć wężyk karbowany a bez tego ciekło.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.