Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wyposażenie

Moderator: piotii

wyposażenie

Postprzez tuszok » 13 lip 2013, o 13:29

Od kilku dni jestem posiadaczem Astry H GTC 1.6 116KM z 2007r. auto z Niemiec

Mam kilka pytań odnośnie wyposażenia otóż mam dość bogate wyposażenie tzn klimatronic, 6 poduszek, tempomat, navi CD70, czujnik deszczu i zmierzchu, itp. ale irytuje mnie kilka rzeczy na które nie mogę znaleźć odpowiedzi a mianowicie:

1. Gość w ogłoszeniu napisał, że jest autoalarm (sprawdziłem po numerze VIN i wychodzi na to, że jest) ale w żaden sposób nie mogę go aktywować tak jakby go nie było. Jak to sprawdzić? zamykanie się w środku, otwieranie kluczykiem itp. próby nie aktywują alarmu :< dodam, że bezpiecznik jest włożony i nie przepalony..

2. Jest kontrolka od sygnalizacji nie zapięcia pasów ale w ogóle się nie zapala. Bezpiecznik sprawdzony.

3. Sterowanie telefonem. Na jakiej zasadzie to działa? powinien być jaki specjalny telefon do tego radia? Nie wiem w ogóle jak to ugryźć...
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: wyposażenie

Postprzez Tom Hagen » 13 lip 2013, o 16:04

tuszok napisał(a):...zamykanie się w środku...

A możesz w ogóle zamknąć auto z pilota siedząc w środku ? :shock: Ja w swoi się nie zamknę.
Kontrolka zapiętych pasów może być najzwyczajniej wyłączona. Ja u siebie wyłączyłem, bo mnie irytowała ;) . Jeśli chodzi o sterowanie tel., to napisz jakie masz radio.

EDIT:
Dobra, już widzę, jakie to radio :lol: Dopadła mnie jakaś pomroczność jasna :lol:

Są dwie możliwości. Masz moduł UWB, który jest spięty z portem telefonu między fotelami. Do tego portu jest potrzebna przejściówka pod tel., np: Nokię 6230/6230i i oczywiście sam telefon. Do tego również karta sim. Domyślam się, że u Ciebie jest właśnie taki moduł, bo w innym przypadku nie byłoby tego tematu.
Drugą możliwością jest moduł UWA, który chyba jest dużo wygodniejszy ponieważ obsługę w zasadzie dowolnego telefonu masz wtedy za pośrednictwem radia przez BT.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: wyposażenie

Postprzez tuszok » 14 lip 2013, o 10:23

Mogę się zamknąć od środka pilotem ;)
a co do modułu to nie mam między siedzeniami więc zostaje BT tylko pytanie gdzie się załącza BT chyb, że na stałe jest włączone?
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: wyposażenie

Postprzez Tom Hagen » 14 lip 2013, o 12:21

Przejdź na zakładkę telefonu i wciśnij Settings. Tam znajdziesz ustawienia BT jeśli masz UWA.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: wyposażenie

Postprzez tuszok » 15 lip 2013, o 08:14

Tzn, że nie mam telefonu ponieważ nie mam takiej zakładki, mam tylko audio navi i BT
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: wyposażenie

Postprzez Tom Hagen » 15 lip 2013, o 08:35

tuszok napisał(a):...mam tylko audio navi i BT

BT czy BC:?: Masz tam wskazania zasięgu i chwilowego spalania czy właśnie konfigurację bluetooth :?:
Ja mam u siebie 4: audio, phone, navi, bc. Jeśli faktycznie nie masz zakładki od telefonu, to po części ułatwi Ci sprawę, bo nie masz dylematu czy bawić się z dopasowaniem tel. do portu czy wymieniać moduły. Wystarczy, że dokupisz UWA, podepniesz do instalki, zalogujesz i masz telefon przez BT.

EDIT:
Tylko teraz sobie tak pomyślałem, że jeśli nie masz portu między fotelami, nie masz zakładki w CU od telefonu, to może również nie być mikrofonu, bo auto wyjechało z salonu bez tej opcji wyposażenia. Musiałbyś to sprawdzić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: wyposażenie

Postprzez tuszok » 15 lip 2013, o 22:36

[quote="Tom Hagen
BT czy BC:?: .[/quote]
BC
a gdzie powinien być mikrofon?
zastanawia mnie fakt po co na kierownicy jest sterowanie telefonem skoro go nie ma? :|
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: wyposażenie

Postprzez Tom Hagen » 16 lip 2013, o 06:13

Mikrofon o ile dobrze pamiętam powinien być między panelem oświetlenia wnętrza, a lusterkiem pod maskownicą. Rolka po lewej stronie, jak pewnie wiesz spełnia również kilka innych funkcji poza obsługą telefonu. Opel pewnie ze względów ekonomicznych zakłada komplet, a w zależności od wersji wyposażenia auta i preferencji kupującego podpinał (lub też nie ;) ) pod to odpowiedni sprzęt.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.