Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

telefon przez bluetooth

Moderator: piotii

telefon przez bluetooth

Postprzez astramw » 9 kwi 2015, o 19:10

witam. w mojej nowo kupionej Astrze przy lusterku jest coś takiego jak na zdjęciu. z pewnością jest to mikrofon.poprzedni właściciel nie korzystał z tego ale dowiedziałem się od niego że jest to mikrofon do nawiązywania połączeń bluetooth przez telefon. mam w aucie system navi cd70 jednak nie ma tam zakładki do obsługi telefonu...nie ma też zamontowanego uchwytu do telefonu..
co muszę zrobić (zainstalować, zamontować) by korzystać z bezprzewodowej łączności przy obsłudze telefonu
Obrazek
astramw
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 18:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: telefon przez bluetooth

Postprzez tuszok » 10 kwi 2015, o 06:23

Jaki masz wyświetlacz w aucie i jakie zakładki na nim? Aby korzystać z bezprzewodowej łączności niezbędny moduł UWA. Musisz podpiąć kompa - opcom lub tech2 i sprawdzić czy takowy jest w Twoim aucie, jeśli nie ma to można kupić zainstalować.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: telefon przez bluetooth

Postprzez astramw » 10 kwi 2015, o 14:24

Wyświetlacz mam monochromatyczny i 3 zakładki: nawigacja, audio i komp pokładowy. Zastanawia mnie fakt w jakim celu ten mikrofon tam został zamontowany -- chyba że było zmieniane oprogramowanie w Navi CD70. Tak czy owak poszukam mozliwości podpięcia kompa i sprawdzę obecność tego modułu ..thx
astramw
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 18:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: telefon przez bluetooth

Postprzez Mariusz_589 » 27 kwi 2015, o 20:29

astramw napisał(a):Wyświetlacz mam monochromatyczny i 3 zakładki: nawigacja, audio i komp pokładowy. Zastanawia mnie fakt w jakim celu ten mikrofon tam został zamontowany -- chyba że było zmieniane oprogramowanie w Navi CD70. Tak czy owak poszukam mozliwości podpięcia kompa i sprawdzę obecność tego modułu ..thx

Udało Ci się coś dowiedzieć?
Mariusz_589
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 20:21
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: telefon przez bluetooth

Postprzez stanlej58 » 29 kwi 2015, o 20:49

Sprawdz sobie po nr vin czy masz modul UWA tutaj link http://astra-3.pl/vin.php
stanlej58
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 20:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: telefon przez bluetooth

Postprzez Mariusz_589 » 29 kwi 2015, o 21:00

Dzięki bardzo za link. Niestety ne mam tego modułu. Dziwne bo mam mikrofon + sterowanie na kierownicy.
Mariusz_589
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 20:21
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: telefon przez bluetooth

Postprzez stanlej58 » 29 kwi 2015, o 21:21

Sterowanie na kierownicy masz do przystawki na telefon i telefon bedzie ci dzialal po wlozeniu go do tej przystawki
stanlej58
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 20:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: telefon przez bluetooth

Postprzez drahe » 1 maja 2015, o 20:38

Sterowanie w kierownicy jest czestym dodatkiem.Nawet w biedniejszych wersjach z wyświetlaczem BID radiem cd30 bez fabrycznie aktywowanego BC!
Pewnie w aucie był zamontowany jakiś zestaw głośnomówiący stąd mikrofon.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: telefon przez bluetooth

Postprzez wojtak » 17 cze 2015, o 17:51

Cześć,
ja kiedyś miałem podobną zagwozdkę. Mikrofon na podsufitce ale nie mam ani UWA Ani UWB. Olałem temat. Kiedyś zachciało mi się odkręcić schowek i zobaczyłem za schowkiem centralkę telefoniczną (było to osobny zestaw głośnomówiący Audio 2000). Poszperałem w necie i okazało się, że te zestawy było bardzo popularne Niemczech i ogóle na zachodzie. Teraz już tego nie produkują. Nie miałem tylko żadnej przystawki żeby podłączyć telefon. Znalazłem stronę (polską) na której oferowali te przystawki, ale nowa kosztowała 450 zł (przystawka bluetooth). Poszukałem i znalazłem na OLX używaną za 50 zł. Teraz cieszę się naprawdę dobrym zestawem który działa przez radio CD70. Podczas nawiązania połączenia radio samo się wycisza itp itd. Podsuwam link do takiego zestawu.
Tak to wygląda (tu z uchwytem dedykowanym): http://olx.pl/oferta/zestaw-glosnomowia ... 4b57d24aa8
a tu moduł bt: http://www.v40.pl/forum/printview.php?t ... 2377ad6425

Wsiadam do samochodu i nic nie muszę robić, telefon sam się łączy.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.