Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błąd mechanika - droższa naprawa samochodu - ZBIERAM OPINIE

Moderator: piotii

Błąd mechanika - droższa naprawa samochodu - ZBIERAM OPINIE

Postprzez devillman » 3 mar 2016, o 18:01

Witam,
Chciałem się z wami podzielić dość ciekawą sytuacją a mianowicie :
Jakiś tydzień temu pojechałem z moim złomkiem do mechanika na wymianę świec. Oczywiście mechanik żwawo zabrał się za ich wymianę, odkręcił wszystkie po kolei i przy próbie wyciągnięcia pierwszej za pomocą teleskopowego wysięgniczka z magnesem udało mu się wyciągnąć jedynie górną część wraz z porcelanką. Porcelanka była w opłakanym stanie i brakowało sporego jej kawałka. Druga część została na dole ale po chwili ją również wyciągnął przy pomocy tego samego urządzenia. Po chwili założył nowe świece i uruchomił samochód.. auto zaczęło wydawać dziwne dźwięki etc. Ale do rzeczy, okazało się, że gościowi wpadły do cylindra kawałki porcelanki ze świecy. Musiał rozebrać pół silnika i oddać głowicę do planowania. W sumie z wymiany świec zrobiła się gruba robota i teraz koleś chce abym zapłacił mu za wszystko co zrobił w granicach 400 zł.

Oczywiście ja stałem i przyglądałem się wymianie świec, niczego samodzielnie nie dotykałem.

Co myślicie o tym zjawisku ? Bo ja osobiście gościowi nie mam zamiaru zapłacić nic po za ustalonymi świecami.
Wydaje mi się, że mógł zapobiec takiej sytuacji. Gdy widział w jakim stanie jest świeca mógł od razu odkurzaczem bądź innym urządzeniem pozbyć się drobinek.
devillman
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 14:33
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.