Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Słaby sygnał radia po wymianie CD30 na inne

Moderator: piotii

Słaby sygnał radia po wymianie CD30 na inne

Postprzez Rumcajs997 » 17 maja 2016, o 17:43

Witam,

Pare razy juz tu byłem, ale zapomniałem nazwy konta, to musiałem nowe załozyć :P

Samochód to Astra H Kombi 2008 1.8 benzyna.

Mam problem z sygnałem radiowym po wymianie CD30 na jakiegoś taniego Kenwooda. Operacja zrobiona dosyć dawno, chyba z ponad rok temu, wywaliłem CD30 i na nowym radiu pojawił sie problem, ze ma bardzo słaby sygnał radiowy, odbiera tylko pare najmocniejszych stacji na krzyż. CD30 działało bez problemu, radio było bardzo mocne. Myślałem, ze to ten tani Kenwood ma takie gowniane wyjscie, ale teraz wstawiłem jakieś nowsze radyjko i jest dokładnie ten sam problem.

Mam wstawiony jakiś wzmacniacz antenowy, ale nie jestem pewien, czy zasilanie jest podpiete do dobrego kabla i może w tym jest problem, że po prostu wzmacniacz nie ma zasilania, albo w ogole jest walniety. Fotki poniżej (kliknij żeby powiększyć ;) ):

Obrazek Obrazek

Z góry dzieki za jakies porady, musze cos z tym zrobić, bo to irytująca sprawa z tak słabym sygnałem radia.
Rumcajs997
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 17:33
Silnik: 1.8 Z18XER


Re: Słaby sygnał radia po wymianie CD30 na inne

Postprzez Damian_PL » 18 maja 2016, o 12:24

Może nie masz masy na radiu i dlatego tak szumi ? weź kawałek kabelka przykręć do obudowy radia i do masy auta :)
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Słaby sygnał radia po wymianie CD30 na inne

Postprzez Rumcajs997 » 18 maja 2016, o 13:31

To znaczy, nie ze szumi, po prostu sygnal jest bardzo slaby i odbiera tylko najwieksze stacje, kiedy na CD30 odbieral chyba ze 40 roznych
Rumcajs997
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 17:33
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Słaby sygnał radia po wymianie CD30 na inne

Postprzez Damian_PL » 18 maja 2016, o 13:57

Hmmmmmmmmmmmm to wygląda jak problem z separatorem, bo skoro działa na oryginalnym bez zarzutu a na nie oryginalnym jest słabo. Z tego co wiem ten separator ma za zadanie dać prąd na wzmacniacz w stopce anteny, wymienione radio nie daje już prądu na ten wzmacniacz chyba że zastosuje się ten separator. Ja bym zaczął od niego sprawdził czy dochodzi zasilanie podmienił na inny. :?:
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Słaby sygnał radia po wymianie CD30 na inne

Postprzez iwawoj » 15 cze 2016, o 06:38

Dlaczego nie zostawisz sobie oryginalnego?
iwawoj
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 06:27
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Słaby sygnał radia po wymianie CD30 na inne

Postprzez Rumcajs997 » 15 cze 2016, o 08:18

iwawoj napisał(a):Dlaczego nie zostawisz sobie oryginalnego?


Bo oryginal ma jakosc dzwieku jakby byl zrobiony z origami.
Rumcajs997
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 17:33
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.