Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Moderator: piotii

Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez BlAcK » 24 lis 2012, o 12:48

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)
Na wstępie zaznaczam, że jestem tu nowy, więc prosze o wyrozumiałość.

Posiadam Astre H 1,7 cdti, ostatnimi czasy na moje nieszczęście pod maską zagnieździły się jakieś gryzonie. Dziasiaj zabrałem się za usuwanie ich przytulnego "gniazdka" wykonanego z maty, znajdującej się pod maską. Niestety szkodniki narobiły troche więcej szkód - zauważyłem sporo pogryzionych/przegryzionych kabli. Napewno uszkodzony jest kabel od przednich wycieraczek/pompki spryskiwacza, ponieważ przednie spryskiwanie nie działa oraz wycieraczki zazwyczaj nie chcą się rozłączyć. Kolejnym problemem jest paląca się kontrolka ABSu i ESP. Próbowałem odczytać błędy metodą gaz+hamulec, lecz niestety czysto. Czy to również może być wina uszkodzonego kabla?
I coś co mnie najbardziej nurtuje:
Obrazek
Co to jest za część oznaczona na czerwono ? Otóż po przekręceniu kluczyka dochodzi z niej piszczenie (słychać przy podniesionej masce). Czyżby jakieś zwarcie? Po odpaleniu auta cieżko powiedzieć czy dalej piszczy, ale po zgaszeniu piszczenie ustaje po paru sekundach. Dodatkowo słychać "cyknięcie" jakby coś się rozłączało. Jest to moje pierwsze autko, jak narazie problemów z nim nie było, do czasu pojawienia się "myszek" ... Będe wdzięczny za wszelką pomoc.

Edit:
Poprawiłem fotke, nie wiem czemu poprzednia przestała działać :)
Ostatnio edytowano 24 lis 2012, o 15:16 przez BlAcK, łącznie edytowano 2 razy
BlAcK
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 21:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez Tom Hagen » 24 lis 2012, o 13:33

Link do fotki nie działa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez radint » 24 lis 2012, o 15:13

Fotka nie działa, ale jeśli dobrze rozpoznaje dźwięk o który Tobie chodzi może być to EGR;) u mnie właśnie takie dźwięki wydaje przed odpalaniem i zaraz po zgaszeniu. W tych motorach jest dość głośny. Ale to tylko strzał na ślepo;)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez BlAcK » 25 lis 2012, o 00:01

Czy nie jest to czasem przepustnica ? Czytałem na forach, że to właśnie ona często piszczy w astrach. Jednak nie jestem pewien czy wcześniej też piszczała, przy zamkniętej masce trudno to usłyszeć. Dodatkowo zauważyłem, że autem lekko szarpie jak za szybko puszcze pedał gazu, co również chyba sygnalizuje, że coś z nią może być nie tak.
BlAcK
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 21:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez radint » 25 lis 2012, o 22:51

To jest na bank przepustnica:) u mnie zaraz za nią jest egr u Ciebie go nie ma ale to inna generacja motoru, z tego co się orientuję, w diesalku przepustnica służy tylko i wyłącznie do gaszenia auta, także to szarpanie nie musi być spowodowane przepustnicą a w sumie nie powinno, chyba, że się przycina i jest cała zasyfiona, zawsze w razie coś warto przeczyścić;)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez mahisehar » 19 paź 2013, o 11:06

Do takiego ustawienia świateł nie potrzebujesz żadnych dodatkowych bajerów. Wystarczy wybrać i zaprogramować w kompie odpowiednie ustawienia (a jest ich kilka) i przy ustawieniu włącznika na auto światła mijania będziesz miał zawsze odpalono po zapłonie.
mahisehar
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 10:55
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez miranda » 19 paź 2013, o 13:25

mahisehar
Człowiek ma problem z przepustnicą a ty mu o światłach? :?: :?:
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Gryzonie pod maską, piszczenie przy zapłonie.

Postprzez raczek » 24 paź 2013, o 08:48

kolega też kiedyś miał szkodniki pod maską. narobiły straasznie duzo szkód. niby wydaje się że usunie sie gniazdo a tu jednak trzeba wymienić dużo rzeczy. warto więc sprawdzać co chwile stan
raczek
Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 08:14
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.