Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Moderator: piotii

Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez agaksantia » 6 cze 2013, o 16:29

Witam,
Jestem posiadaczką Astry H 1,9 tdi 120Km w automacie. Jadąc dziś samochodem komputer pokazywał mi moliwość przejechania 270 km pojeździłam trochę w mieście wszystko było ok. wyjechałam ok 19 km poza miasto.Po godzinie wracając coś dziwnego szarpnęło (trudno mi opisać) klima przestała działać w sumie już wcześniej przestała chłodzić (choć 2 tygodnie temu wymieniałam chłodnicę bo się rozsypała). Po tym szarpnięciu na komputerze zamiast 260 km do przejechana zaczęło pokazywać coraz mniej a chwilowe spalanie rosło do 25l na postoju zawsze pokazywało mi do 2l tak teraz do 5, 6, 7. Dojeżdżając do miasta komputer pokazywał mi już 175 km do przejechania. Paliwo raczej mi nigdzie nie ucieka bo patrzyłam pod samochodem nie robiła się żadna plama, tym bardziej że zegar od paliwa pokazywał prawie połowę baku więc gdyby faktycznie uciekało to i pływak by spadał w baku (chyba :)) . Jak dojechałam do warsztatu to komputer pokazywał mi już 160 km do przejechana.
Czy może mieliście taki przypadek
Jeszcze wspomnę że po tych ogromnych deszczach jak jeździłam za 2 dni odpaliłam auto i wydobył się dym spod maski :(. Pomyślałam że to pozostałości w alternatorze albo pasek przypalił. później było wszystko ok.

Pomóżcie
agaksantia
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 16:03
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez radint » 6 cze 2013, o 19:53

To ja tylko przy takich przypadkach zapytam, jak długo posiadasz auto i czy masz dpf?
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez agaksantia » 6 cze 2013, o 20:26

to jest rocznik 2006 ja posiadam go od września a nie bardzo wiem co to jest dpf i czy go posiada
agaksantia
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 16:03
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez agaksantia » 6 cze 2013, o 20:30

od września 2012.
Wymieniałam olej, silnik raczej się nie przegrzewa bo sprawdzałam coolant i jest 93 w max, nie powiem wyskoczył m jakiś błąd cząstek stałych, a i obroty czasem ma nierówne. A i jakiś błąd kontroli prędkości były wykasowywane i było ok

Już chyba wiem co miałeś na myśli (trochę poczytałam) i i możesz mieć rację. Olej w silniku był ostro przepalony. A oni pewnie zalali mi jakieś "gówno" bo to nie shell ani inna znana marka.
agaksantia
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 16:03
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez radint » 6 cze 2013, o 20:39

2006 możesz go nie mieć choć aby się upewnić jak otworzysz drzwi pasażera, na słupku będzie czarna naklejka i w kwadraciku cyfra jeśli 0,5 to jest DPF - czyli filtr cząstek stałych jeśli większa 1,0; 1,2 to nie ma go. To na chwile obecną najważniejsza informacja. Jeśli jest i użytkujesz auto nieświadomie czyli nie zwracasz uwagi na wypalanie mogą być poważne konsekwencje. Ale to później.

Olej, w dieslu zawsze jest przepalony:) nawet po pierwszym odpaleniu, także to nie do końca jest wyznacznik. Przybywanie oleju w przypadku dpf, a i owszem. Ale myślę, że będziemy kontynuowali temat po 100% upewnieniu się, że to ustrojstwo siedzi w Twoim aucie:)
Ostatnio edytowano 6 cze 2013, o 21:04 przez radint, łącznie edytowano 1 raz
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez agaksantia » 6 cze 2013, o 21:03

teraz nie sprawdze bo jest w warsztacie i jutro maja go sprawdzać. Ale moze miec bo wychodzil blad filtra czastek na komputerze. Pytanie tez co z tą klimą i dymem spod maski. No ale zdaje sobie sprawe ze na forum tedo nie sprawdze
agaksantia
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 16:03
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez radint » 6 cze 2013, o 21:07

Klima nie powiem, bo może być wyłączana przy wypalaniu, aby nie przegrzać silnika i układu, który i tak dostaje w kość. Dym, temperatura rzędu 700 stopni w trakcie wypalania robi swoje;) może już masz uszkodzony układ wydechowy lub nieszczelność. Tylko uważaj na warsztaty, bo są magicy, którzy przy dpf bardziej potrafią zaszkodzić niż pomóc. Gdy masz go na pokładzie też musisz lać specjalny olej, który zawiera mniej popiołów, czy czegoś tam;) w każdym razie nieodpowiedni powoduje zapychanie filtra...

Jak będziesz miała dostęp do auta, daj znać co tam siedzi i dalej będziemy coś działać. Pozdrawiam
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez agaksantia » 6 cze 2013, o 21:28

Warsztat ma znajomy.Będę naprawiać tam pierwszy raz. Mam nadzieje że będzie wiedział co robić. Pojechała bym do serwisy Opla ale nie mam zaufania - nie wiem może się mylę. Jak się coś dowiem to dam znać
agaksantia
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 16:03
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez agaksantia » 7 cze 2013, o 20:53

sprawdzilam dpf mam w samochodzie. Mechanik sprawdzil na wszystkie mozliwe strony i nie ma zadnych uszkodzen. Uklad wydechowy szczelny, komputer nic nie wykazał, a po jezdzie probnej nic sie nie dzialo. Klima bedzie sprawdzona w poniedzialek bo moze kompresor nie szczelny
agaksantia
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 16:03
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Dziwne objawy spalania na wyświetlaczu

Postprzez radint » 7 cze 2013, o 21:12

To obstawiam, że wszystko jest sprawne, po prostu komputer wyłączył sam klimę przy wypalaniu.. Teraz niestety mogę zacząć mały mój już tradycyjny wywód. Czyli niestety auto będzie wymagało od Ciebie zdecydowanie większej uwagi. Olej o którym wspomniałem nie może być byle jaki, ale to detal. Teraz najważniejsze aby zwracać uwagę kiedy filtr się wypala i nigdy prze nigdy nie przerywać tej operacji. Widzę, że jesteś bardzo dociekliwa, więc zapewne już się orientujesz co i jak. Jednak dorzucę kilka wskazówek, ponieważ na tym forum udało mi się kilka osób uratować. Objawy wypalania to nadmierne zużycie paliwa na wyświetlaczu, a na postoju konkretnie jak już rozgrzeje się silnik to spalanie wzrasta z 0,4l/h do nawet spokojnie 4,0-5,0l/h wtedy mamy pewność, że proces trwa, niestety auta nie zaleca się gasić tylko poczekać, aż wszystko wróci do normy, tzn. głównie spalanie to daje nam znak, że proces wypalania się zakończył. Charakterystyczne przy wypalaniu jeszcze jest to, że włączają się wentylatory chłodnicy. Teraz coś o konsekwencjach, przerywanie procesu wypalania, to podnoszący się stan oleju silnikowego i rozrzedzanie go. Też miałem DPF, ale już go nie mam(działał dobrze ale irytował mnie, bo zawsze wypalał się gdy się spieszyłem do pracy lub do sklepu, a czas wypalania to 20min także - dla wygody się pozbyłem - ekolodzy zapewne by mnie zabili, ale cóż.). Może dlatego jestem tak bardzo cięty na auta z nim. Oraz co najgorsze może grozić to zapchaniem filtra o innych uszkodzeniach nie wspomnę, bo po co. Ważne aby nauczyć się z nim żyć i niestety dziwi mnie fakt, że nigdy nie zwróciłaś uwagi na te objawy, bo w 1,9 wypala się średnio co 500 - 1000km w zależności od tego gdzie i jak jest użytkowany miasto - trasa. Dlatego pierwsze moje pytanie było od kiedy auto posiadasz, bo długo żyłaś w niewiedzy ;) na zakończenie powodzenia życzę i bezawaryjnej jazdy z tym dziadem;)

Doczytałem o klimie, jeśli już wcześniej zaniemogła to jednak może być tak jak piszesz kompresor lub tylko i aż nieszczelność w układzie klimy. Pozostałe info myślę, że na temat;)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.