Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Pytania pozostawione bez odpowiedzi- w trakcie segregacji...

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XEP falowanie obrotów, gaśnie

Postprzez Przemson85 » 17 cze 2015, o 10:31

Witam kolegów,

Mam nie lada proble z moją Aśką (Z16XEP 2004r.) Około dwóch miesięcy temu zaczęły delikatnie falować obroty, lekko spadały a silnik podbijał je do prawidłowej wartości. Coś jakby przyduszało silnik. Tydzień później auto zaczęło gasnąć - dojeżdżam do skrzyżowania, zwalniam i wciskam sprzęgło, obroty dość mocno spadają, silnik podbija, trwa to parę sekund i po chwili silnik gaśnie zapalają się wszystkie kontrolki. Tak samo dzieje się np. po zatrzymaniu samochodu na parkingu, obroty zaczynają mocno falować i auto gaśnie bez żadnego szarpania. Przy jeździe po trasie nie ma żadnego problemu, obroty trzymają, auto dobrze idzie, ładnie przyspiesza.

Byłem u swojego mechanika...nie zliczę ile razy. Wymontowany i sprawdzony EGR (podobno ok), wymontowany i rozłożony kolektor ssący (czysty i też ok), odłączone sterowanie klap w kolektorze (żadnych zmian), sprawdzony czujnik położenia wału. Mierzył też jakieś parametry (jakie dokładnie tego nie wiem) i podobno wszystko wychodzi wzorcowo. Przepustnica czyściutka. Błędów w kompie brak. Nic nie wymieniałem, bo i nie bardzo wiadomo co. Mechanik wymontował mi przepustnicę i coś tam pozmieniał w ustawieniach fabrycznych tak, że teraz wolne obroty są nieco wyższe, nie gaśnie przy wysprzęglaniu i na wolnych obrotach, pozostało natomiast falowanie a przy wysprzęglaniu silnik wkręca się na jakieś 1,2 - 1,4 tys.
Dodam że mam również problem z klimą (do wymiany sprężarka i chłodnica klimy, pisałem o tym w oddzielnym poście) a także występujący rzadko problem z kluczykiem - P1614; brak komunikacji między kluczykiem a immo - miga żółta kontrolka z kluczykiem i auto w ogóle nie reaguje na próbę odpalenia. Po wyjęciu kluczyka i ponownej próbie odpalenia nie ma problemu. Do tego bardzo rzadko centralny zamek nie reaguje na pilota, nie otwiera i nie zamyka, zaczyna reagować po kilkudziesięciu minutach. Tu podejrzenie w pierwszej kolejności padło na moduł CIM (oby nie) bądź na antenę immo.

Powiem szczerze, dwa lata jeździłem Corsą, zrobiłem nią prawie 90 tys. i poza bendiksem nie działo się zupełnie nic. A z tym samochodem same problemy, zaczynam mieć koszmary po nocach.

Koledzy, będę wdzięczny za każdą pomoc.
Przemson85
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 09:54
Silnik: 1.6 Z16XEP


Błędy U2100, U2105, U2143, silnik 16XER

Postprzez call » 25 cze 2015, o 10:09

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z błędami, nie mogę zdiagnozować w czym jest problem.

Astra H, 2012r. A16XER, bez REC. Błędy:
U2100 - Brak komunikacji z magistralą CAN (duża szybkość)
(00) - Nie występuje

U2105 - Brak komunikacji magistrali CAN z modułem sterującym silnikiem
(00) - Obecny

U2143 - Mag. CAN - brak łączności z czujnikiem kąta obrotu kierownicy (SAS)
(00) - Obecny


Auto kupiłem dwu letnie w salonie jakieś pół roku temu. Jedyne co w nim robiłem to zakładałem światła dzienne, tempomat oraz łożysko piasty (w starym pękła śruba).

Czy jak gwałtownie zahamuje to powinna zaświecić się kontrolka ABS? (stukania czuć pod pedałem hamulca)

Wie ktoś jak bezpiecznie przetestować ESP (w obecnych warunkach)? Czy powinna się pojawić kontrolka?

Proszę o jakieś informacje. Z góry dziękuje.
call
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 sie 2014, o 14:55

Falujące obroty po odpaleniu silnika po nocy

Postprzez matszatanek » 2 lip 2015, o 21:38

Witam!
Ostatnio po odpaleniu silnika (po nocy) falują obroty, zwykle trzykrotnie podskoczą do ok. 2500 obr. i się uspakajają. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
Na filmiku pokazuje jak wygląda problem:
https://www.youtube.com/watch?v=05lQV7BbhiI
matszatanek
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lip 2015, o 21:29
Silnik: 1.8 Z18XE

DIMM-NONE, altek nie ładuje?!?

Postprzez NowyPosiadaczAstry » 15 lip 2015, o 15:17

Akumulator sprawny, alternator sprawy, a na interfejsie pokazuje mi DIMM-NONE, czyli wg obrazków z BID tego serwisu, alternator nie ładuje. Altek kupiony drugi i to samo, ten sam napis na interfejsie. Napięcie na aku 14,1-14,2, po dodaniu obciążeń w postaci świateł,radia, klimy na maxa, schodzi do 12,8-13,3. Do tego wspomaganie kierownicy chodzi jakby inaczej, dziwny dźwięk.

Już nie mam pomysłów o co chodzi?
NowyPosiadaczAstry
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 13:37

olej

Postprzez booski94 » 16 lip 2015, o 17:31

Witam mechanik zalał mi silnik olejem castrol edge 5w30 full . co o nim myslicie? moje autko to vauxhall astra 1.6 105km 150tys przebieg :)???
booski94
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 16:55
Silnik: 1.6 Z16XEP

astra 1.6 2008 rok benzyna

Postprzez rafaello1974 » 18 lip 2015, o 17:32

witam jestem nowy ,kupilem wlasnie niedawno astre 2008 rok z silnikiem 1,6 ecotec
mam pytanie jakie sa najczestsze awarie w tym modelu i naco mam zwracac uwage
z gory dziekuje
rafaello1974
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 20:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

astra 1.6 2008 rok benzyna co cza wiedziec o silniku

Postprzez rafaello1974 » 28 lip 2015, o 20:13

witam jak pisalem wczesniej jestem pierwszy raz posiadaczem opla..napiszcie mi jakie ten silnik ma wady itd ,opinie ,zalety ,
na co trzeba zwrocic szczegolna uwage,,,,
autko fajne ,choc troche male dlamnie,,,,ale jest git
czekam na rady
z gory dzieki
rafaello1974
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 20:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Wymiana silnika pompy paliwa

Postprzez baasior » 29 lip 2015, o 09:06

Witam
Mam pytanko czy orientuje się ktoś czy da się wymienić sam silnik pompy paliwa w astrze H 1.8 125km. Ogólnie sprzedawane są cale kpl. pompy ale babka na allegro sprzedaje silnik i po nr oryginału pasuje on właśnie do mojej astry. http://allegro.pl/pompa-paliwa-pompka-a ... tabsAnchor
baasior
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 09:42
Silnik: 1.8 Z18XE

1.8 125km Rozrusznik kręci ale nie odpala.

Postprzez hurox5 » 3 sie 2015, o 15:46

Witam mam problem z odpaleniem silnika rozrusznik kręci a auto nie chce odpalić. Juz kilka razy się zdarzyło ze dłużej kręcił ale za każdym razem odpalił.
Co może być przyczyną paliwo jest zasięg jeszcze ma 50 km.
hurox5
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 23:24
Silnik: 1.8 Z18XER

Całkowite Opróżnienie układu chodniczego - jak ?

Postprzez pankapucha » 4 sie 2015, o 12:59

Witam, przymierzam się do wymiany płynu chłodniczego w Astra H 1.4 benzyna.
Ile litrów spłynie mi przez korek spustowy przy chłodnicy ?
Jaki jest sposób na spuszczenie całej objętości płynu z układu ?
Chciałbym zrobić też płukanie układu środkiem do płukania Prestone, lecz po płukaniu będę musiał opróżnić układ do zera, by resztki środka płuczącego nie zostały.

Dzięki za odpowiedź.
pankapucha
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 sie 2015, o 22:51
Silnik: 1.4 Z14XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.