Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wymiana silnika Z16 XER

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

wymiana silnika Z16 XER

Postprzez lwisnia1985 » 19 mar 2020, o 06:25

Witam

Od 8 miesiecy jest posiadaczem astry h z silnikiem 1,6 (Z16XER). Jak sie zagrzeje silnik zaczyna mi sie swiecic kontrolka oleju. Sprawdziłem stan oleju i okazuj sie że jest go za dużo. Odesałem olej strzykawką i po dwóch krótkich kursach znowu jest go za dużo. Powochałem olej i czuje benzyne. Dodam pół roku temu założyłem instalacje gazową. Czy opłaca sie robić taki silnik czy lepiej wymienić na nowy ?
lwisnia1985
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2020, o 06:18
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: wymiana silnika Z16 XER

Postprzez zienius » 23 mar 2020, o 14:17

Cześć,
Jakieś inne objawy?
zienius
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 19:50
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: wymiana silnika Z16 XER

Postprzez lwisnia1985 » 23 mar 2020, o 20:21

Cześć

Nie innych objawów nie ma. Co ciekawe powiedział mi on że on żadnej benzyny nie czuje sprawdził ciśnienie oleju i wszystko podobno ok. Jedyny problem że bagnet wskazuje zły poziom. Mechanik zapalił samochód i kazał mi nasłuchiwać i po chwile zgasił go i słychać było bulgotanie oleju. Powiedział mi że w misce olejowej tam gdzie wchodzi bagnet zrobił sie jakiś zator i olej nie spływa. Że podobno trzeba spuścić cały olej i to sprawdzić ale że nie dawno to robiłem to kazał mi przyjechać przy kolejne wymianie. Więc teraz w sumie nie wiem czy mu wierzyć czy nie
lwisnia1985
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2020, o 06:18
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: wymiana silnika Z16 XER

Postprzez zienius » 24 mar 2020, o 13:33

Benzyna do układu olejowego mogłaby się dostawać jedynie przez pierścieni tłokowe w wyniku uszkodzonych wtrysków i nieszczelności na styku: pierścień tłokowy i gładź cylindrowa. W takim przypadku silnik chodziłby jak stary traktor, dymił na czarno i były by problemy z odpaleniem. Na pewno byś to zauważył.
Kontrolka poziomu oleju zapala się jedynie gdy poziom oleju jest za niski, a nie gdy jest za wysoki.
Opisz jak sprawdzasz poziom oleju bagnetem? Ja robię to kilka razy i za każdym razem wycieram bagnet z oleju. Na początku zawsze bagnet wskazuje mi zbyt wysoki poziom i dopiero po trzech, czterech razach mogę odczytać prawidłowy stan.
Poniżej jest zdjęcie miski olejowej
Miska olejowa Z16XER.jpg
Miska olejowa Z16XER
Miska olejowa Z16XER.jpg (79.8 KiB) Przeglądane 6882 razy
Ostatnio edytowano 25 mar 2020, o 09:17 przez zienius, łącznie edytowano 1 raz
zienius
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 19:50
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: wymiana silnika Z16 XER

Postprzez lwisnia1985 » 25 mar 2020, o 06:10

Silnik chodzi bez zarzutów tylko raz miał problemy z zapaleniem ale był mróz - 6 stopni i za drugim razem odpalił wiec ... . Jesli chodzi o sprawdzanie oleju to czekam aż silnik bedzie zimny wyjmuje bagnet wycieram szmata i wsadzam do konca i krece z pół obrotu. Co ciekawe jak jeszcze byłem u mechanika to poszedł włączyć silnik a mi kazał nasłuchiwać przy otworze od bagnetu i wyłaczył silnik i było słychać bulgotanie i to świadczy niby o tym zatorze
lwisnia1985
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2020, o 06:18
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: wymiana silnika Z16 XER

Postprzez lwisnia1985 » 25 mar 2020, o 06:11

Spróbuj spradzić olej kilka razy. A odnośnie czujnika poziomu oleju to mechanik go wymienił na nowy i juz kontrola sie nie swieci
lwisnia1985
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2020, o 06:18
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.